اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۳۴۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴
 جلیل مختار منتخب مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی جزئیات دیدارهای منتخبان استان در مجلس دهم با جمعی از مسئولان كشوری و وزرای دولت یازدهم را تشریح كرد.

جلیل مختار روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح نشست دو روزه منتخبان مجلس دهم با مسئولان كشوری گفت:در روز نخست برگزاری همایش 'فرایند قانونگذاری، الزامات و راهكارها' و برنامه های منتخبان مردم در مجلس دهم، پس از برگزاری نشست های رسمی و سخنرانی وزرای دولت و دیگر مسئولان، دیدارهایی با وزیران برگزار شده و معضلات خوزستان و حوزه های انتخابیه برای آنان تشریح شد.

*** دیدار با وزیران بهداشت و معاونان رئیس جمهوری

وی ادامه داد:در دیدار مشترك نمایندگان آبادان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مشكلات طرح اجرای تحول سلامت در خوزستان به ویژه آبادان با وی مطرح شد.

مختار افزود:وزیر بهداشت نیز قول مساعد داد كه پس از ماه مبارك رمضان در سفر به استان، بازدیدی از آبادان انجام شده و روند اجرای طرح های عمرانی شهرستان نظیر بیمارستان اروندكنار بررسی شود. منتخب مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد:همچنین در دیداری كه در ضیافت شام با رئیس جمهوری برگزار شد، بحث كلنگ زنی انتقال آب كارون به فلات مركزی ایران و كرمان مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت:منتخبان اهواز در مجلس شورای اسلامی، اقبال محمدی و عامر كعبی دیگر منتخبان خوزستان در مجلس نیز مراتب اعتراض خود را به اجرای این طرح بیان كرده و در گفت و گو با معاون اول رئیس جمهوری، وزیر اطلاعات و وزیر نیرو در خصوص مشكلات كم آبی در خوزستان بحث و بررسی شد.

*** لزوم اختصاص ردیف اعتباری مستقل به محدوده منطقه آزاد اروند

مختار همچنین با تشریح دیگر دیدارهای منتخبان مردم خوزستان با وزرای دولت و رایزنی های انجام شده، گفت:روز دوم این برنامه نیز، در خصوص اختصاص ردیف اعتباری مستقل به محدوده منطقه آزاد اروند با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی رایزنی شد.

وی گفت:10 منتخب مردم خوزستان در مجلس، نامه اختصاص ردیف اعتباری مستقل به محدوده منطقه آزاد اروند را امضا كرده و به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تقدیم كردند كه نوبخت نیز در این خصوص قول مساعد داد.

*** دیدار با وزیر نفت و بحث در خصوص واگذاری پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی

منتخب مردم آبادان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با تشریح جزئیات دیدار با وزیر نفت، گفت:بر اساس برخی سخنان، مقرر شده بود كه پالایشگاه آبادن به بخش خصوصی واگذار شود كه در دیدار با وزیر محترم نفت، موقعیت استراتژیك پالایشگاه آبادان و آسیب های واگذاری احتمالی این پالایشگاه به بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مختار با تشریح نقش پالایشگاه آبادان در دوران ملی شدن صنعت نفت و دوران دفاع مقدس، گفت:این پالایشگاه از جایگاه تاریخی و صنعتی بالایی در كشور برخوردار است كه واگذاری ان به بخش خصوصی، موجب آسیب به اشتغال و امنیت پایدار این منطقه می شود.

وی تصریح كرد:همچنین در نامه ای با امضای 15 منتخب خوزستان به وزیر نفت، پیگیری اجرای پالایشگاه خوزستان و اجرای طرح توسعه پالایشگاه آبادان مورد تاكید قرار گرفت. مختار در پایان سخنانش با تجلیل از همكاری و مشاركت منتخبان استان در مجلس، گفت:نشست های مشترك نیز بین منتخبان استان برای حضور در كمیسیون های تخصصی مجلس برگزار شد و در این خصوص نیز هم اندیشی شد.

به گزارش ایرنا همایش دو روزه فرایند قانونگذاری، الزامات و راهكارها كه از شنبه هفته جاری در محل ساختمان مجلس قدیم برگزار شد و عصر روز گذشته به پایان رسید. در این همایش منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی میهمان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بودند تا با روند قانونگذاری و سازوكارهای مجلس آشنا شوند.

منتخبان مجلس دهم این همایش را با حضور اسحاق جهانگیری، وزرای ارتباطات و راه‌ و شهرسازی سپری كردند و روز گذشته نیز در دو نوبت صبح و بعدازظهر به ارائه گزارش و توضیحات وزرای اقتصاد، صنعت، نفت، كار و امور اجتماعی، سخنگوی دولت، دبیرشورای عالی امنیت ملی و فرمانده نیروی انتظامی گوش فرا دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار