شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۳۶۵۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
خطیب نماز جمعه اهواز: خسارت کشاورزان سیل زده استان نیز پرداخت شود/ نمایندگان خوزستان درخبرگان رهبری برای خسارت کشاورزان وانتقال آب به دولت نامه نوشتند/ باید به حقوق مردم توجه شود/ خوزستانی ها متحمل حسارات شدیدی شدند
مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس خسارات فراوانی را متحمل شدند و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کردند...
خطیب نماز جمعه اهواز گفت: دولت حق ندارد آب خوزستان را به استان های دیگر انتقال دهد و باید در این زمینه به حقوق مردم زیان دیده استان در دوران دفاع مقدس توجه شود.

 آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس خسارات فراوانی را متحمل شدند و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کردند و اکنون هیچ کس حق ندارد آب این مردم را به جای دیگری انتقال دهد.

وی در خصوص افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که هفته گذشته انجام گرفت، گفت: انتخاب رییس جدید مجلس خبرگان علی رغم نظر استکبار جهانی یک انتخاب انقلابی بود و انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رییس مجلس خبرگان انتخابی به جا بود.

حیدری تصریح کرد: این انتخاب یک تو دهنی به دهان بلندگوهای استکباری زد که مرتبا علیه فقهایی که در خط ولایت فعالیت می کردند اظهار نظرهای بیجا می کرد و با این انتخاب نشان داده شد که مجلس خبرگان مستقل از همه در راستای رهبری فعالیت می کند.

وی افزود: مسیر مجلس خبرگان همان مسیر اسلام است و هدف فعالیت این مجلس عزت مندی کشور و مردم و ریشه کن کردن فقر و جهل در کشور است.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: در مجلس خبرگان به دنبال آن هستیم که در مقابل تهاجمات نرم و سخت دشمن بایستیم و به ملت ایران نشان دهیم که مجلس خبرگان باید در پیشانی مقاومت در برابر دشمن بایستد و با دشمن مبارزه کند.

وی گفت: اقتدار همه جانبه کشور باید حفظ شود تا دشمن توان نفوذ به درون کشور را نداشته باشد؛ آن زمان است که دشمن مجبور به عقب نشینی می شود و به ما امتیاز می دهد بنابراین اقتدار جمهوری اسلامی است که باعث شده تا دشمنان بر سر میز مذاکره بیایند و به ما امتیازات فراوانی بدهند.

حیدری با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، ترک گناه و توبه به درگاه خدا، بیان کرد: انسان باید همیشه به یاد خدا، آخرت و مرگ باشد و با دعا سروکار داشته باشد و تلاش کند در راه خودسازی و پاکسازی خویش گام بردارد.

وی گفت: در ماه هایی مانند شعبان و رمضان خداوند ظرفیت های بزرگی برای ما قرار داده تا از این فرصت استفاده کنیم و به حساب خود برسیم و مناجات هایی را که در این ماه وجود دارد انجام دهیم تا ثمر آن را در زندگی خود ببینیم.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: مناجات شعبانیه بسیار شورانگیز است و باید انسان به این مناجات متوسل شود و از این ظرفیت الهی بهره ببرد تا در زندگی خود به سعادت دست پیدا کند.

وی در خصوص بحث استفاده از قلیان و سیگار عنوان کرد: از نظر فقهی بسیاری از فقها به این نتیجه رسیدن که کشیدن سیگار و قلیان به دلیل زیان های فراوانی که برای بدن انسان دارد شرعا حرام است.

حیدری ادامه داد: همه باید به ترک سیگار و قلیان روی بیاورند و در مناطق عمومی نباید این امر زشت را مرتکب شوند همچنین نیروی انتظامی وظیفه دارد در مقابل این وضعیت ایستادگی و با متخلفین برخورد کنند.

وی عنوان کرد: انسان ها گرفتار حجاب های ظلمانی هستند و باید کاری کنند تا این حجاب های ظلمانی را بشناسند و آن را پاره کنند تا به حجاب های نورانی دست پیدا کنند.

وی گفت: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در نامه ای که به رئیس جمهوری نوشتند تاکید کردند که انتقال آب از استان طبق قانون تنها برای مصرف شرب باشد و خسارت کشاورزان سیل زده استان نیز پرداخت شود.

 خطیب نماز جمعه اهواز گفت: گناهانی که انسان ها مرتکب می شوند باعث می شود که زنگ هایی به دل آنها بنشیند تا نتوانند تا با دیده دل ببینند و خدا را بشناسند.

حیدری ادامه داد: منشا همه گناهان انسان هوای نفس است و هیچ حجابی تاریک تر آن وجود ندارد و این هوای نفس است که ارتباط میان انسان و خدا را قطع می کند.

وی خاطرنشان کرد: روزه داری بهترین صلاح برای پاره کردن حجاب های نفسانی انسان است. همچنین شب زنده داری با مناجات، دعا و نماز شب نیز می تواند حجاب های سیاه نفسانی انسان را از بین ببرد.

comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
comment
0
0
comment دولت حق ندارد اب خوزستان را انتقال دهد؛
این فریاد همه خوزستان است که هر روز بلند و بلندتر میشود
حالا بچه مدرسه ایهای خوزستان هم با انتقال اب خوزستان مخالفند؛امیدوارم که مسئولان و دلسوزان نظام هم این فریاد حق طلبانه را بشنوند،انشاالله...
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار