تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۴۰۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
افزایش دمای خوزستان به بیش از 50 درجه
دمای هوا در برخی نقاط استان به فراتر از 50 درجه سانتی‌گراد می رسد...
شوشان: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به روند افزایش دما در استان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که روند افزایش دما امروز و فردا ادامه داشته باشد و این احتمال وجود دارد که دمای هوا در برخی نقاط استان به فراتر از 50 درجه سانتی‌گراد برسد.
 
وی افزود: همچنین با توجه وزش باد در کشور عراق و در داخل کشور، احتمال فعال شدن چشمه‌های گرد و غبار و کاهش میزان دید در برخی نواحی مرکزی و نوار مرزی استان خوزستان وجود دارد.
 
وی عنوان کرد: در استان خوزستان با معضل گرد و غبار مواجه هستیم و این‌که با دست خود نیز دود مصنوعی ایجاد کنیم که هم موجب کاهش کیفیت هوا و هم کاهش میزان دید به ویژه در فرودگاه شود، قابل بخشش نیست.
 
مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با 50 درجه سانتی‌گراد و ایذه با 23 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 49 تا 29 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان :

 به دلیل گرمای شدید، بیمارستان‌های استان به حالت آماده‌باش خواهند بود

به گزارش شوشان ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: به دلیل گرمای شدید، بیمارستان‌های استان به حالت آماده‌باش خواهند بود.

هاشمی بالدی با اشاره به روند افزایش دمای هوا در استان اظهار کرد: از سه روز گذشته و با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر این که دمای هوا از روز چهارشنبه گرم‌تر می‌شود و به فراتر از 50 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه جهت انجام تدابیر و اقدامات مورد نیاز انجام شد و  به تمام دستگاه‌های عضو شورای مدیریت بحران در این خصوص ابلاغ شده است.
 
وی افزود: با ادارات کار جهت اتخاذ تهمیداتی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور و همچنین با دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی‌ شاپور اهواز جهت امدادرسانی و آماده‌باش بیمارستان‌ها هماهنگی شده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان عنوان کرد: برای اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص گرم شدن هوا با صدا‌و‌سیما هماهنگ شده است تا به صورت زیرنویس نکات مورد نیاز اطلاع‌رسانی شود.
 
بالدی در خصوص عدم اعلام تعطیلی گفت:در این خصوص باید در نظر گرفت که دمای هوا معمولا از ساعت 2 بعد از ظهر به بعد به 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و تایم اداری نیز تا ساعت 14:30به پایان می‌رسد، ولی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور در بخش خصوصی، بنگاه‌های کوچک و متوسط و بزرگ این موضوع به اداره‌کار بازمی‌گردد. در این زمینه طی یک نامه به اداره‌کار اعلام کردیم که این موارد رعایت شود و بازدیدهای میدانی و بررسی‌های انجام شود و اقدامات لازم جهت جلوگیری از تهدید سلامت افراد اتخاذ شود.
 
وی با اشاره به پدیده گرد ‌و خاک در استان تصریح کرد: در خصوص مقابله با گرد ‌و خاک، گرمازدگی و گرمای شدید با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مکاتبه شده است تا تقریبا  در حالت  آماده‌باش قرار گیرند و اقدامات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص لزوم صرفه جویی در مصرف آب و برق نیز گفت: از یک ماه گذشته با شرکت توزیع برق جهت مدیریت درست مصرف و فرهنگ‌سازی برای مقابله با مصرف بی‌رویه برق هماهنگی شده است؛ یکی از موارد مورد تاکید در شرایط گرم‌ شدن هوا، صرفه‌جویی در مصرف آب و حامل‌های انرژی به ویژه برق است. انتظار است که با اطلاع‌رسانی صحیح شهروندان حداقل در زمان اوج مصرف و در  ساعت 11 تا 18 در مصرف برق صرفه جویی کنند.
 
بالدی ادامه داد: در حال حاضر مشکل خاصی در خصوص قطعی آب و یا برق نداریم و مشکل قطع آب در روزهای گذشته برطرف شده است.نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار