اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۴۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۷
 مهر نوشت : معاون رئیس جمهور گفت: دولت یازدهم مصمم است در مسیر کاهش گازهای گلخانه ای گام بردارد.

معصومه ابتکار ظهر امروز سه شنبه در مراسم امضای قرارداد فروش گازهای همراه به بخش خصوصی، اظهار کرد: این قرارداد اهمیت زیادی دارد. جمع آوری گازهای همراه یک اقدام اقتصادی، زیست محیطی و گام مهمی در راستای تحقق تعهدهای بین المللی ایران است.

 وی افزود: قرارداد فروش گازهای مشعل به بخش خصوصی گام بسیار مهمی است که دولت یازدهم برای تحقق مسئولیت ها و تعهدهای خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش آلودگی هوا، اصلاح الگوی تولید و مصرف انرژی در کشور انجام می دهد. ورود بخش خصوصی و ورود جدی دولت در این زمینه نشانه خوبی است که امیدوارم این روند را ادامه دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اگر بتوانیم با سرمایه گذاری و همکاری بخش خصوصی هم افزایی خوبی برای تحقق این اهداف داشته باشیم، بهبود کیفیت هوا شهرهای استان خوزستان و به همین نسبت شاخصهای کیفیت زندگی برای شهروندان این استان ارتقا خواهد یافت.

وی گفت: هم اکنون با توجه به روند جهانی تلاشها برای کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای، تلاش بر این است تا اجازه داده نشود که دمای کره زمین تا سال ٢١٠٠ نسبت به دوران پیش از صنعتی شدن تا سقف حداکثر دو درجه سانتیگراد افزایش یابد. در شرایط کنونی متاسفانه میزان دی اکسید کربن در اتمسفر از ٤٠٠ پی پی ام گذشته که آستانه بسیار نگران کننده ای است. ابتکار تاکید کرد: بر این اساس همه تلاشها و اقدامهای کشورهای مختلف، اکنون به این سمت رفته تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر این که دولت یازدهم مصمم است تا در مسیر کاهش گازهای گلخانه ای گام بردارد، افزود: پس از توافق پاریس ایران نقش مهمی در این توافق بین المللی دارد، به نحوی که چهار درصد بدون شرط تعهد کاهش گاز گلخانه ای داریم و هشت درصد مشروط به رفع کامل تحریم هاست. آغاز مراحل الحاق رسمی ایران به این موافقتنامه وی ادامه داد: هفته گذشته موافقتنامه پاریس در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید و دولت مراحل الحاق رسمی ایران به این موافقتنامه را آغاز کرده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به این که سال گذشته سیاستهای کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، عنوان کرد: در آن ابلاغیه به این مسئله تاکید شده که ما باید بتوانیم بسیاری از فرآیندها را اصلاح کنیم. ابتکار اضافه کرد: جمع آوری گازهای مشعل و گازهای همراه نفت از موضوع هایی بوده که در این سیاستها و برنامه های اجرایی مرتبط با آن از جمله برنامه ششم توسعه کشور مورد توجه جدی بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار