اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۴۴۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴
قهرمان لیگ به صدر جدول رفت / استقلال خوزستان 2 استقلال تهران 1
استقلال خوزستان در هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور موفق به شکست استقلال تهران شد.

شوشان: استقلال خوزستان در هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور موفق به شکست استقلال تهران شد.  در نیمه نخست این دیدار هر دو تیم حملاتی به روی دروازه های یکدیگر داشتند ولی این استقلالی ها خوزستان بودند که در دقیقه 25  موفق شدند روی ضربه مهار نشدنی حسن بیت سعید به گل برسند.
 
نمیه دوم این دیدار نیز از سوی هر دو تیم با هیجان بالا دنبال شد و دو تیم موقعیت های گلزنی خلق کردند ولی این شاگردان منصوریان بودند که قدر فرصت های خود را دانستند و در دقیقه 78 توسط کاوه رضایی به گل تساوی دست پیدا کردند.

استقلال خوزستان: رافائل روبایو، جلال عبدی، عقیل کعبی، محمد طیبی، پیمان شیرزادی (80- فرشاد جانفزا)، میثم دورقی، عزت‎الله پورقاز، فرشاد سالاروند (69- علی‌اصغر عاشوری)، مهدی مومنی (3+90- دیوید ساکونی)، حسن بیت‎سعید و رحیم زهیوی
سرمربی: سیروس پورموسوی

استقلال تهران:  مهدی رحمتی، وریا غفوری، هرایر مگویان (81- میثم مجیدی)، محمد حسین کنعانی‎زادگان، رابسون جانواریو، فرشید باقری (62- علی قربانی)، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی (88- فرشید اسماعیلی)، خسرو حیدری، جابر انصاری و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

خلاصه بازی

مصاف دو تیم همنام استقلال خوزستان و استقلال تهران با پیروزی تیم میزبان به پایان رسید.

مهدی رحمتی و رابسون جان‌واریو، تغییرات ترکیب استقلال تهران نسبت به بازی هفته اول بودند اما استقلال خوزستان با همان ترکیبی به میدان آمد که در تبریز از تراکتورسازی امتیاز گرفت. 15 دقیقه ابتدایی مسابقه با میدانداری تیم میهمان همراه بود و استقلالی‌های تهران در این دقایق دوبار دروازه استقلال خوزستان را تهدید کردند اما از این موقعیت‌ها بهره‌ای نبردند.

اولین فرصت خطرناک مسابقه در دقیقه 6 خلق شد که جابر انصاری در حالت تک‌به‌تک توپ را به بیرون زد و در دقیقه 12 نیز رافائل روبایو دروازه بان برزیلی استقلال خوزستان با خروج به‌موقع مانع از گلزنی جابر انصاری شد.

استقلال خوزستان بعد از سپری کردن فشار اولیه تیم میهمان کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفت و دوندگی زیاد بازیکنان خط میانی این تیم باعث شد تا روند بازی تغییر کند. میدانداری استقلالی‌های خوزستان خیلی زود نتیجه داد و این تیم در دقیقه 25 با ضربه بیت‌سعید دروازه استقلال تهران را فرو ریخت تا شادی به اردوی میزبان بیاید.

سه دقیقه بعد از این گل تیم استقلال تهران صاحب موقعیت شد که ثمری نداشت و در دقیقه 39 نفوذ و ضربه رحیم زهیوی با واکنش مهدی رحمتی به کرنر رفت. شوت کم‌دقت کاوه رضایی در دقیقه 40 برای استقلال تهران و ضربه دیدنی فرشاد سالاروند در دقیقه 43 درون چارچوب دروازه های دوتیم قرار نگرفت تا نیمه نخست با تک گل بیت‌سعید به سود میزبان تمام شود.

در نیمه دوم، استقلال تهران برای جبران گل خورده دست به حملات بیشتری زد و یاران استقلال خوزستان ضمن مقابله با حملات تیم حریف سعی در استفاده از فضاهای ایجاد شده در خط دفاعی استقلال تهران و رسیدن به گل دوم داشتند.

ورود علی قربانی به میدان و اضافه شدن این بازیکن به خط حمله استقلال تهران باعث شد تا این تیم به ارسال‌های بلند به محوطه جریمه استقلال خوزستان روی بیاورد و چند فرصت گلزنی ایجاد کند که این فرصت‌ها چند بار با مقاومت دروازه‌بان و مدافعان میزبان دفع شدند اما در نهایت گل تساوی استقلال تهران در دقیقه 77 از روی ارسال حیدری و ضربه سر کاوه رضایی به ثمر رسید تا بازی در دقایق پایانی به اوج حساسیت برسد.

کاوه رضایی دو دقیقه بعد از گل تساوی بار دیگر در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی ضربه وی با اختلاف زیادی از بالای دروازه رافائل روبایو به خارج رفت. این حمله را استقلالی‌های خوزستان با گل بیت‌سعید در دقیقه 84 پاسخ دادند تا باز هم میزبان از حریف همنام تهرانی پیش بیفتد.

استقلال تهران که در آستانه شکست قرار گرفته بود، در دقایق پایانی برای زدن گل تساوی تلاش کرد ولی این تلاش نتیجه نداد و در نهایت استقلال خوزستان با نتیجه دو بر یک برنده این بازی مهم شد.

شرح گل‌ها

1-0 (استقلال خوزستان): پس از اینکه شوت محکم میثم دورقی توسط مهدی رحمتی به‌صورت ناقص دفع شد، توپ برگشتی را حسن‌بیت‌سعید مهاجم گلزن استقلال خوزستان روانه دروازه تیم میهمان کرد که توپ پس از برخورد به بدن کنعانی‌زادگان از بالای دستان رحمتی عبور کرد و به درون دروازه چرخید تا شادی به اردوی میزبان بیاید.

1-1 (استقلال تهران): ارسال خسرو حیدری از جناح راست با ضربه سر محکم کاوه رضایی همراه شد تا گل تساوی استقلال تهران رقم بخورد.

2-1 (استقلال خوزستان): حسن بیت‌سعید یک بار دیگر از توپ برگشت شده تویسط مهدی رحمتی استفاده کرد و این بار پس از اینکه رحمتی ضربه مهدی مومنی را برگشت داد، با شوت زمینی دروازه استقلال تهران را گشود تا دومین بازیکن دوگله‌ی استقلال خوزستان در فصل جدید باشد.

در حاشیه

  امین حاج‌محمدی و یعقوب کریمی دو بازیکن استقلال از روی سکوها بازی را تماشا می‌کردند.

گودرز داودی دروازه‎بان استقلال خوزستان در لیست 18 نفره تیمش قرار نداشت و بازی را از جایگاه تماشا کرد.

دردقیقه 25 بازی و بعد از گل استقلال خوزستان تور دروازه‌ استقلال تهران دچار مشکل شد که این موضوع توسط مسئولان برگزاری بازی مرتفع گردید.

 *  وقتی دروازه مهدی رحمتی باز شد تماشاگران استقلال خوزستان یکصدا علیه او و منصوریان شعار دادند.

منصوریان که جو ورزشگاه را علیه خود می‌دید در کنار خط آرام و قرار نداشت و بارها بر سر شاگردانش فریاد می‌کشید. عکس‌العمل‌های او در مواقعی که استقلال موقعیت از دست می‌داد، جالب توجه بود.

 *  در دقیقه 25، بازی به‌خاطر گرمای شدید هوا متوقف شد و بازیکنان دو تیم استراحت کردند تا گلوی‌شان را تازه کنند.

در بین دو نیمه وقتی بازیکنان استقلال قصد بیرون رفتن از زمین را داشتند منصوریان سمت بختیار رحمانی رفت و با او به صحبت پرداخت. بعد از بختیار نوبت به کاوه رضایی رسید که منصوریان سمت او رفته و با این بازیکن هم به صحبت بپردازد.

داور مسابقه در دقیقه 70 برای دومین بار دستور وقفه خنک کردن بازیکنان را صادر کرد و بازی برای سه دقیقه دچار توقف شد.

 * هواداران خوزستانی پس از شکست استقلال تهران دست به شادمانی و پایکوبی زدند.

  تیم استقلال خوزستان با این پیروزی در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار