اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۷۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
نامه منتشر شده نامه يكی از كاركنان سازمان بازرسی برای جمع آوری اطلاعات بود.دادستان كل كشور با صراحت اعلام كردند كه در بحث واگذاری های املاک فسادی صورت نگرفته است.
شهردار تهران گفت: عده ای در خارج از کشور علیه نظام کمر بسته و انتشار لیست املاک واگذار شده موجب سو استفاده این افراد شد.

به گزارش میزان،محمد باقر قالیباف روز سه شنبه در سیصد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران حاضر و در توضیح در مورد واگذاری املاک اظهار داشت: انتشار اسناد املاک واگذار شده در شهرداری باعث سو استفاده بدخواهان نظام شد.عده ای در خارج از كشور عليه نظام كمر بسته اند.

شهردار تهران افزود: بخش قابل توجهی از رسانه هايی كه  در موضوع واگذاری املاک جوسازی كردند رسانه های معاند خارجی بودند.

وی ادامه داد: شهرداری بيش از 250 نوع ماموريت دارد و در هر كدام اگر درنگ شود در كار مردم خلل ايجاد مي شود.در مدت هشت سال گذشته ٨ ميليون سند و مكاتبه در اتوماسيون اداری شهرداری ثبت شده است.اگر در امور شهرداری لحظه ای درنگ شود کار روزمره مردم عقب افتاده و شهروندان به موضوع عکس العمل نشان می دهند.

به گفته شهردار تهران اگر می خواهيم در شهر تحول ايجاد كنيم بايد در شهرداری تحول ايجاد مي كرديم، زيرا سوابق گذشته شفاف نبود.سيستم مالی و اداری منظمی در دوره قبل شهرداری تهران وجود نداشت.

قالیباف ادامه داد: فرايند همه قراردادها، ثبت املاك و مستقلات و سيستم های نقدی و غير نقدی شهرداری امروز شفاف است.در درون شهرداری سيستم بازرسی، حراست و شركت حسابرس داريم و حسابرسی ها كاملا شفاف است.

وی با اشاره به نظارت مستمر بر شهرداری تهران، تاکید کرد: ديوان عدالت، مجلس، كميسيون اصل ٩٠، بازرسی دفتر مقام معظم رهبری، دادستانی تهران و قوه قضاييه نهادهايی هستند كه مرتب از شهرداری توضیح می خواهند.بازرسی كل كشور ساليانه ٤٠ تيم بازرسی را به صورت دوره ای به شهرداری تهران اعزام می كند.زمانی که بازرسی وارد مجموعه ای از شهرداری می شود،نکلف هستیم هر سندی را که آنها مطالبه می کنند را در اختیارشان قرار دهیم. این حق بازرس ها است که به مسائل ورود کنند و ما با آنها همکاری می کنیم.

به گفته شهردار تهران از زمان آغاز بازرسی ها تمام اسناد محرمانه، غير قابل انتشار و غير قابل تصميم گيری است.اگر در بازرسی ها  مشخص شود كه اتفاقی كه تخلف باشد رخ داده موضوع مستقيم به دادسرا ارجاع داده می شود اما در بحث املاك شهرداری بازرسی به اين مرحله نرسيده بود.بازرس های حاضر تنها به ٦٠ نفر نامه زده و خواستار برخی توضيحات شده بودند.

قالیباف تصریح کرد: نامه محرمانه بدون اطلاع ما در رسانه ها منتشر شد اما ما در رسيدگی به اين موضوع هيچ خط قرمزی نداشتيم.ماده ٤٤ قانون شهرداری ها شهرداری را مكلف كرده كه هر چه قانون براي كاركنان دولت مصوب كرده شامل حال كارمندان شهرداری هم می شود. ما موظف بوديم با رعايت قوانين، به صورت انفرادی و تعاونی با اولويت واحدهايی را در اختيار كاركنانمان قرار دهيم زيرا دولت نيز برای كاركنان خود چنين امتيازاتی را در نظر گرفته است.مغايرتی وجود ندارد كه عضو شواری شهر در تعاونی املاك شهرداری عضو شود و مسكن دريافت كند.

وی افزود: ١١٤ تعاونی در شهرداری شکل گرفته و ٢٧ هزار و ٦٠٠ نفر از كاركنان شهرداری و شورا عضو اين تعاونی ها هستند.زمانی که تعاونی ها راه اندازی شد در افکار عمومی این سوال پیش آمد که چرا باید کارکنان شهرداری و کارکنان دولت از بحث مسکن های ارزان قیمت بهره مند شوند اما مردم از این امتیاز بی بهره باشند. مردم می گویند قالیباف به عنوان یک روستا زاده چرا باید موقعیتی در اختیار داشته باشد که ان موقعیت را انقلاب و امام برای او ایجاد کرده و ما از آن امتیاز ها بی بهره باشیم.در شورای سوم سال٨٧ اعلام كرديم كه در بافت های فرسوده افراد مستضعف می توانند از ٥٠ درصد  تخفيف در صدور پروانه بهره مند شوند زيرا در كنار كاركنان شهرداری به فكر مردم  هم بوديم.هزینه صدور پروانه اکنون صد در صد بخشيده شده تا به مردم نيازمند هم كمک شود.

قالیباف تاکید کرد: با تخفیف های در نظر گرفته شده رشد بازسازی بافت فرسوده 34 درصد شده است که این آمار در کل کشور کمتر از 5 درصد است.

به گفته شهردار تهران دستگاه های ذی ربط اعلام کردند شهرداری به عنوان دستگاه برتر در مبارزه با فساد مطرح است و تمام فعالیت هایش مشخص است.

قالیباف با اشاره به نامه منتشر شده و اسامی موجود در آن گفت: نامه منتشر شده نامه يكی از كاركنان سازمان بازرسی برای جمع آوری اطلاعات بود.دادستان كل كشور با صراحت اعلام كردند كه در بحث واگذاری های املاک فسادی صورت نگرفته است.

به گفته قالیباف ٢ هزار و ٢٠٠ ميليارد تومان تخلف در بحث واگذاری املاك وجود خارجي ندارد.بر اساس اعلام دادستان تنها  در ٢٧هزار و ٦٠٠ مورد واگذاری  ٤٥ مورد تخلف شكلی صورت گرفته بود و بعد از اعلام بلافاصله ٣٦ مورد را همان زمان لغو كرديم. اسناد آن اكنون موجود است.دادستان كل كشور بر اساس قانون متولی حقوق عمومی است و بر همين اساس دادستان به موضوع ورود پيدا كرد.وظیفه خود دانستم برای حفاظت از کیان شهرداری و کارکنان آن درخواست کنم که دادستان کل کشور به موضوع ورود پیدا کرده و در همین راستا نامه ای به دادستان کل کشور نوشتم .

شهردار تهران افزود: هيچ كدام از اعضای شورا از امتياز واگذاري املاك برخوردار نشدند.هادی ساعی زمانی كه  سال ٢٠٠٨ قهرمان شد شورا تصويب يک اپارتمان به او داده شود.شورا تصويب كرد ساعی يك اپارتمان انتخاب كند ٢٠٠ ميليون آن را شهرداری دهد و مابقی را خودش پرداخت کند.

قالیباف در مورد واگذاری املاک به پیرهادی عضو شورای شهر گفت: پيرهادی ١٥ سال است كارمند شهرداری است و  عضو تعاونی شده  است. زمينی به او  داده شد كه مشخص شد وقفی  است و او اعلام كرد كه در اين زمين زندگی نمي كند.اين هم برای زمانی بوده كه پيرهادی عضو شورا نبوده است.هيچ كدام از اعضای شورا در زمان حضورشان در شورا از امتياز مسكن استفاده نكردند.اگر معصومه آباد زمینی دریافت می کرد به عنوان خانواده شهید، رزمنده و یک آزاده حقش است اما او هیچ وقت این کار را نکرد.

وی در مورد میزان تخلفات صورت گرفته در واگذاری املاک شهرداری گفت: كل تخلفات اگر مشخص شود كمتر از ٥ تا ٦ ميليارد تومان خواهد بود.درخواست ما از قوه قضاييه اين است كه بررسی ها را تا نهایی شدن موضوع ادامه داده و برای ما نظر قطعی قوه قضاييه فصل الخطاب خواهد بود.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در جريان كامل واگذاری املاك بودم اما از تخفيف بيش از حد به ١٩ نفر با خبر نبودم.بيش از ٣ هزار نفر ازاعضای تعاونی شهرداری در منطقه يك صاحب خانه شدند و اينها فقط مديران ما نبودند.كارگران پسماند شهرداری در منطقه ٥ و ٢٢ مسكن گرفتند.در رابطه با نحوه فعاليت تعاونی ها اساسنامه مصوب در اختيار داريم. اين طور نيست كه اساسنامه را خودمان نوشته باشيم. اساسنامه پيشنهادی ما پس از طرح در وزارت كشور به شورای حل اختلاف رفت و انجا بررسی شد.

وی با اشاره به جو سازی های انجام شده علیه شهردار تهران، گفت: برای تخريب من عكس يک دختر با يك وضعيت نامناسب را می گذارند و مي گويند دختر من است.تصويری منتشر می كنند و می گويند اختلاس ٨ هزار ميلياردی صورت گرفته و آن فرد پسر من است كه اكنون به انگليس پناهنده شده است.با اين حواشی ما از كار پا پس نمی كشيم زيرا ما رزمنده بوده و دلسرد نمی شويم.

شهردار تهران در پایان گفت:براساس مصوبه شورای شهر مجموعه ستاد ساماندهی مسکن را راه اندازی کردیم و با استفاده از ظرفیتی که در قانون در نظر گرفته شده، برای کارکنان مسکن تهیه کنیم. 
برچسب ها: قالیباف
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار