تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
بازدید همایون یوسفی نماینده اهواز از شهر جدید رامین / نماینده اهواز: می توان آینده ای درخشان برای شهر رامین در نظر گرفت / فرماندار باوی: تمام توانمان را برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بکار خواهیم بست / مدیرعامل شهر رامین: ضرورت تکمیل سریع زیرساخت های شهر جدید رامین
سرمایه گذاران بخش خصوصی که آمادگی خود را جهت مشارکت در طرح های استانی اعلام نمودند به شرکت عمران....


شوشان: همایون یوسفی نماینده اهواز ، باوی ، حمیدیه وکارون روز دوشنبه پس از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان باوی ، با حضور در شهر جدید رامین از روند اجرایی پروژه های این شهر جدید بازدید بعمل آورد . سپس جلسه ای در محل ساختمان شرکت عمران شهر جدید رامین تشکیل و دکتر اسدی مدیرعامل شرکت در گزارشی مبسوط به شرح پروژه ها وخلاصه ای از عملکرد شرکت عمران شهر جدید رامین پرداخت . 

همایون یوسفی نیز پس از توضیحات مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید ضمن ابراز امیدواری از آینده ی روشن شهر و تقدیر و تشکر بابت کارهای خوبی که طی دو سال اخیر صورت پذیرفته ، گفت: شهرهای جدید در تمام دنیا در کنار کلانشهرها ساخته شده اند تا از سرریز جمعیت شهری آنها جلوگیری نمایند که شهر رامین با ایجاد و توسعه ی تدریجی این نقش را برای اهواز ایفا می نماید.

 همایون یوسفی در خصوص موضوع حمل و نقل و تردد بین کلانشهر اهواز و شهر جدید رامین گفت: برای حل این مشکل تمام توانمان را بکار می بندیم تا بتوان از ظرفیت حمل و نقل ریلی حومه شهری اهواز و با کمک وزارت راه و شهرسازی این مشکل را نیز مرتفع نمائیم . 

وی در ادامه از وجود اراضی مسکونی با تراکم کم ( خانه باغ ) در یک ناحیه ی این شهر به عنوان یک امتیاز ویژه نام برد و یاد آور شد که در کنار کلانشهرهایی همچون اهواز که به خاطر وجود صنایع و کارخانجات تبدیل به یک شهر نیمه صنعتی شده اند و این باعث می شود فضای زندگی شهری به مرور زمان ملال آور شود ، وجود چنین شهر جدیدی با ظرفیت بالای قطعات مسکونی خانه باغ در متراژ های هزار متری این فرصت را ایجاد نموده تا شهروندان اهوازی پایان هفته ای آرام فارغ از دغدغه شلوغی و ازدهام شهری و به دور از دود و آلودگیهای صوتی صنایع موجود در کلانشهر اهواز با اسکان در چنین خانه باغهایی داشته باشند . 

وی در ادامه گفت: با وجود کمی و کاستی های شهر می توان آینده ای درخشان برای آن در نظر گرفت . نماینده اهواز از عوامل شرکت عمران شهر جدید رامین خواست تا با اولویت بندی در برنامه ریزی های کاری فضا را برای اسکان و زندگی متقاضیان مسکن مهر این شهر فراهم آوردند. 

یوسفی تصریح کرد : شهر رامین سرشار از ظرفیت ها و پتانسیلهای سرمایه گذاری می باشد . به همین خاطر ، سرمایه گذاران بخش خصوصی که آمادگی خود را جهت مشارکت در طرحهای استانی اعلام نمودند به شرکت عمران شهر جدید رامین معرفی می نمائیم تا با ساخت و گسترش طرحهای تفریحی و سیاحتی پیشرفت و آبادانی شهر رامین را تضمین نمایند .

 کاظمی فرماندار شهرستان باوی نیز که در این بازدید نماینده اهواز را همراهی می کرد ، ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد شهر جدید رامین ، گفت: طی مدیریت های گذشته کارهای شایسته ای در جهت ساخت و ساز این شهر انجام شده اما الحق و الانصاف با حضور دکتر اسدی تحولی شگرف در پیشبرد اهداف شرکت عمران و تعالی شهر جدید رامین صورت گرفت . وی یادآور شد: دکتر اسدی با مدیریت صحیح و قابل قبول از تمام ظرفیت های موجود توانست به نحو احسنت استفاده نموده و این شهر را متحول سازد .

وی نیز با اشاره به ظرفیت های ویژه اقتصادی و سرمایه گذار در شهر ، افزود: تمام توانمان را در هدایت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بکار خواهیم بست تا انشاالله این منطقه به قطب اقتصادی ویژه ای تبدل شود . 

در ادامه ، همچنن مدیرعامل شهر جدید رامین متذکر شد که دستگاههای خدمات رسان می بایست پیرو تأکیدات استاندار نسبت به تکمیل زیر ساخت های شهر جدید رامین اقدام فوری نموده تا انشالله زمینه برای اسکان متقاضیان این شهر در فضایی ایده آل و سالم فراهم شود . 

در شهر جدید رامین اکثر خدمات روبنایی مورد نیاز منجمله دو باب مدرسه ده کلاسه – یک باب مسجد – یک قطعه زمین چمن مصنوعی – یک باب مجتمع تجاری 15 واحدی و ساختمان کلانتری و مرکزی شهر ساخته شده و به بهره برداری رسیدند . همچنین در خصوص فضای سبز شهری نیز 3  قطعه پارک و بوستان محله ای ایجاد شده و یک پارک عمومی 3 هکتاری نیز در حدفاصل جاده ی اصلی و شهر جدید رامین اجرا و به بهره برداری رسیده است . 

در این شهر تمامی زیر ساختهای مورد نیاز شامل آب شرب ، برق و گاز اجرا شده و هم اکنون دستگاههای مربوطه در حال نصب انشعابات مربوطه و تکمیل خدمات مورد نیاز واحدهای مسکونی آماده شده می باشند که پیش بینی می شود پس از 248 واحد مسکن مهری که در بهمن سال گذشته افتتاح شده تا پایان شهریور امسال نیز تعداد 200 واحد دیگر به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد.

شرکت عمران مجموعاً تعداد 1800 واحد مسکونی مهر را از نظر ساختمانی تکمیل نموده و با در نظر گرفتن تعداد کل متقاضیان این شهر که نزدیک به 1050 نفر می باشند تا پایان امسال در صورت تکمیل سهم آورده متقاضیان و همچنن تکمیل زیرساختها توسط دستگاههای مربوطه این تعداد واحد مورد نیاز آماده تحویل و بهره برداری دارد. 


نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار