تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۵۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
امروز تکلیف شهرداری مشهد مشخص می شود. قاسم تقی زاده خامسی، معاون شهرداری تهران در دوران کرباسچی و بعدتر، الویری و غلامرضا انصاری، عضو شورای چهارم تهران، گزینه های شهرداری هستند.
 اخباری که از مشهد می رسد نشان می دهد امروز، شهردار مشهد انتخاب خواهد شد. شورای مشهد یکپارچه در اختیار اصلاح طلبان است و لیست امید در این شهر توانست به طور کامل مورد اعتماد مردم قرار بگیرد. به این ترتیب شورایی تشکیل شد که رأی منتخب اولش بیش از سه برابر رأی منتخب اول دوره قبلی شوراست. 

این پشتوانه قرص و محکم اجتماعی باعث شده تا آنان در فرایند انتخاب شهردار، رویکردی کاملاً اصلاح طلبانه داشته و هر شش نفر، اشتهار به اصلاح طلبی داشته باشند. حسین انصاری، غلامرضا انصاری، وحید قربانی، قاسم تقی زاده خامسی، محمدرضا کلایی و حمیدرضا مسعودی، شش نفری بودند که به مرحله ماقبل پایانی انتخاب شهردار مشهد رسیدند. 

از بین آنها نام دو نفر در سطح کشورنیز نام های آشنایی است. دو نفری که گویا به مرحله نهایی رسیده اند؛ قاسم تقی زاده خامسی و غلامرضا انصاری. 

یک عضو تیم مدیریت شهری کرباسچی در مشهد؟


تقی زاده خامسی در دهه 60، معاون استاندار خراسان بزرگ بود. در دهه 70 اما معاون غلامحسین کرباسچی، شهردار تهران بوده و در سمت های معاونت فنی و عمرانی و همچنین معاونت خدمات شهری شهرداری پایتخت مشغول به فعالیت بوده است. فروشگاه های زنجیره ای شهروند در دوران کرباسچی تاسیس شدند و موسس «شهروند»، معاون او یعنی تقی زاده خامسی بوده است. تقی زاده خامسی پس از سال 79 و در زمان شهرداری ملک مدنی، به وزارت نیرو رفت و مدیرکل سازمان آب و فاضلاب استان تهران شد. سمتی که تقی زاده خامسی تا پایان دولت اصلاحات در آن باقی ماند. 

اما پایان دولت اصلاحات، مانند بقیه اصلاح طلبان از کادرهای اجرایی کنار گذاشته شد. او در انتخابات سومین دوره شورای شهر تهران و انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی پایتخت کاندیدای جبهه اصلاحات بود اما مانند دیگر اصلاح طلبان موفق به پیروزی در این دو انتخابات نشد. او در طول 12 سال گذشته به فعالیت در بخش خصوصی پرداخته است. از سال 94 نیز مشاور رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران شده است. او از چهره های نزدیک به کارگزاران شناخته شده و به نوعی، یار قدیمی غلامحسین کرباسچی است. به نظر می رسد انتخاب تقی زاده خامسی در مشهد، در ادامه جنس سیاسی شهرداری جدید تهران با حضور محمدعلی نجفی، این بار در مشهد باشد. زیرا نجفی نیز عضو موسس حزب کارگزاران بوده است و تقی زاده نیز، معاون سال های سال دبیرکل این حزب. 

عضو سابق شورای شهر تهران به مشهد می رود؟

غلامرضا انصاری را نیز به عنوان عضو شورای شهر چهارم تهران می شناسیم. فردی که پیش از آن، رئیس سازمان بهزیستی کشور و از مدیران رده بالای سازمان هلال احمر کشور بوده است. او در 70 نمایندگی مردم مشهد در مجلس را تجربه کرده و چند سالی است به عنوان قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت فعالیت می کند. او اما نتوانست در لیست 21 نفره اصلاح طلبان برای دوره جدید شورای شهر تهران قرار بگیرد. 

نهایتاً شهردار، اصلاح طلب خواهد بود

به هر حال به نظر می رسد مشهد در آستانه تحول بزرگی قرار گرفته است. هر یک از این دو فرد که یکی تجربه سال ها مدیریت ارشد در شهرداری تهران و یکی تجربه عضویت چهارساله در شورای شهر تهران را در کارنامه خود دارند، قطعا خواهند توانست شهرداری مشهد را متحول کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار