اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۷۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
مشاور رهبری در امور بین الملل گفت: بارزانی دلال صهیونیست‌ها برای تجزیه کشورهای اسلامی است.

مهمترین بخش های سخنرانی امروز علی‌اکبر ولایتی در حاشیه همایش رونمایی و آشنایی با سامانه‌های علم‌سنجی و پژوهشیار معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی:

- (درباره همه‌پرسی روز گذشته در کردستان عراق) کار غیر‌قانونی که توسط آقای بارزانی صورت گرفته، بی‌ارزش است، نتیجه مثبتی ندارد و موجب آشفتگی سیاسی در منطقه می‌شود.

- آقای بارزانی متاسفانه از مدت‌ها پیش با صهیونیست‌ها متصل شده است، او از وضعیت فلسطین درس نگرفته است، حداقل از سردار صلاح‌الدین ایوبی که مبارز کرده بود، درس می‌گرفت.

- مردم کُرد به صلاح‌الدین ایوبی افتخار می‌کنند و نه به نتانیاهو. اسرائیل 60 تا 70 سال است که فلسطین را اشغال کرده و هر روز مظالمش علیه مردم فلسطین افزوده می‌شود این رژیم ننگین، تبعیض نژادی و نامشروع، منفور همه دنیاست. اتصال بارزانی به اسرائیلی‌ها آغاز سقوط سیاسی اوست.

-  آقای بارزانی زیر بار این ننگ نمی‌ماند و چیزی از این رفراندوم به دست نمی‌آورد. البته ناگفته نماند که معلوم نیست چقدر این رفراندوم واقعی باشد، موقعی که حکومتی چیزی را به مردم تحمیل می‌کند قطعا نتایج آن قابل قبول نیست.

- مردم کرد همواره در صف مقدم مبارزه با ظلم و کفر بودند و مبارزانی چون میرزاده عشقی داشتند که جانش را در زمان رضا شاه از دست داد، آقای بارزانی زودتر از آن چیزی که دیگران سقوط کرده‌اند، سقوط خواهد کرد.

- مردم ایران و مردم منطقه در مقابل این اقدام ساکت نمی‌نشینند و در مقابل این انحراف می‌ایستند. آقای بارزانی ناگزیر به عقب‌نشینی می‌شود و گر نه با او مقابله خواهد شد.

-  اقلیم کردستان جزئی از عراق است. جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی کشورهای منطقه حمایت کرده است. در همین راستا 6 سال است که جمهوری اسلامی ایران در مقابل تجزیه سوریه ایستاده است، حال عده‌ای سوء استفاده کرده‌اند آمریکا و انگلیس از پشت صحنه و اسرائیل از روی صحنه از این قضیه حمایت می‌کنند. آنها از داعش نتیجه ندیدند، ولی باید بدانند که این همه‌پرسی از قبل شکست خورده است.

- بارزانی دلال صهیونیست‌ها برای تجزیه کشورهای اسلامی است و با عنایت به تجربه‌ای که ملت‌های مسلمان از تجربه تلخ فلسطین دارند اجازه نخواهند داد اسرائیل دوم تشکیل شود. بارزانی در سراشیبی سقوط قرار دارد. مطمئنا مردم کرد قبل از دولت عراق وی را سرنگون خواهند کرد‌ و این لکه ننگ را از دامن جهان اسلام پاک می‌کنند‌.

- ما از تمامیت ارضی همه کشورهای اسلامی مثل سوریه و عراق حمایت می‌کنیم و به در خواست دولت قانونی عراق در این کشور حضور فعال داریم‌.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار