اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۸۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
یکی از معاونان رئیس جمهور عراق اعلام کرد که رئیس منطقه کردستان با تعلیق نتایج همه‌پرسی جدایی کردستان عراق موافقت کرده و آماده گفت‌وگو با بغداد است.

معاون رئیس جمهور عراق می‌گوید که رئیس منطقه کردستان عراق با تعلیق نتایج همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق موافقت کرده است.

به نوشته وبگاه شبکه سومریه، «أیاد علّاوی»، معاون رئیس جمهور عراق شامگاه یکشنبه گفت که نسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در نامه‌ای که به وی نوشته، از آمادگی وی برای تعلیق نتایج همه‌پرسی جدایی و گفت‌وگو با بغداد خبر داده است.

علاوی که در برنامه «روی میز» شبکه سومریه صحبت می‌کرد، گفت که برای ورود به کرکوک نیازی به سلاح وجود ندارد و تا حدودی در این شهر آرامش بر قرار است.

وی افزود: مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان در نامه‌ای که به من نوشته و من هم آن را به حیدرالعبادی، نخست وزیر [عراق] فرستادم، با تعویق اتخاذ هرگونه تصمیم در مورد نتایج همه‌پرسی موافقت کرده است.

علاوی ادامه داد: بارزانی در این نامه تأکید کرده است که در انتظار از سرگیری گفت‌وگوهای بدون پیش شرط با بغداد است و در اصل با رجوع به قانون اساسی موافقت کرده است.

علاوی همچنین بر ضرورت عدم توسل به قدرت نظامی برای حب بحران با اربیل تأکید کرد و اظهار داشت که موضوع چاه‌ها نفت در کرکوک نیز باید با گفت‌گو حل شود.

معاون رئیس جمهور عراق، شرط دولت این کشور برای لغو نتایج همه‌پرسی را اشتباه خواند؛ چرا که به گفته وی این کار بارزانی را در تنگنا قرار می‌دهد!
/فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار