تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۲۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
بعد از مخالفت رسمی و مردمی فلسطینی با استقبال از مایک پنس، کاخ سفید امروز (پنجشنبه) از تعویق چند روزه سفر او به فلسطین و سرزمین‌های اشغالی خبر داد، که قرار بود ۱۹ دسامبر جاری انجام شود.
به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، منابع سیاسی اسرائیل گفتند، این تعویق بنا به درخواست کاخ سفید به دلیل یک رای گیری در کنگره است.

روزنامه اورشلیم پست در این رابطه نوشت، سفر مایک پنس، به دلیل مسائل مربوط به بررسی اصلاحات مالیاتی در کنگره به تعویق افتاده است.

به نوشته این روزنامه، قرار بود پنس ۱۷ دسامبر به اسرائیل برسد که با این تعویق او روز سه‌شنبه یا چهارشنبه به سرزمین‌های اشغالی وارد می‌شود.

این سفر پنس در پی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا انجام می‌شود. سفر پنس بخشی از سفر منطقه‌ای گسترده او به منطقه است که شامل مصر و فلسطین نیز می‌شود. اما شخصیت‌های مصری و نیز تشکیلات خودگردان فلسطین گفته‌اند از او استقبال نخواهند کرد.

او قرار است به عنوان اولین مقام آمریکایی از زمان جورج بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا از سال ۲۰۰۸ تاکنون در کنست (پارلمان اسرائیل) سخنرانی کند.


/ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار