تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
ادامه اعتراضات جهانی به تصمیم ترامپ درباره قدس؛
بعد از گذشت یک هفته از تصمیم جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که خشم و ناراحتی جهانی را به دنبال داشت، فعالیت‌های مردمی برای حمایت از قدس همچنان در سراسر جهان ادامه دارد.
بعد از گذشت یک هفته از تصمیم جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که خشم و ناراحتی جهانی را به دنبال داشت، فعالیت‌های مردمی برای حمایت از قدس همچنان در سراسر جهان ادامه دارد.

به گزارش سایت شبکه خبری الجزیره، در اردن تجمعی در برابر سفارت آمریکا در پایتخت این کشور در اعتراض به تصمیم جنجالی ترامپ برگزار شد که نمایندگان جنبش اسلامی و گروه‌های مردمی در آن شرکت کردند.

معترضان خواهان قطع روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم از اردن شدند.

سفارت آمریکا در امان نیز به شهروندان آمریکایی نسبت به اعتراضات مردمی در این کشور و لزوم هوشیاری در این خصوص هشدار داد.

در آفریقای جنوبی نیز هزاران تن در برابر ساختمان پارلمان در شهر کیپ تاون تظاهرات برگزار کردند.

نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و سندیکاهای کارگری و همچنین حزب کنگره ملی آفریقا که حزب حاکم ‌در آفریقای جنوبی به شمار می‌آید نیز در این تظاهرات شرکت کردند.

تظاهر کنندگان اعلام کردند که می‌خواهند حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین در برابر اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی نشان داده و اقدام اخیر ترامپ در قبال قدس را محکوم کنند.

در اروپا نیز ده‌ها تن در مقابل سفارت آمریکا در بروکسل تجمع کردند و با سردادن شعارهایی علیه آمریکا، اقدام ترامپ در قبال قدس را محکوم کرده و پرچم‌های فلسطین را بالا بردند.

تظاهرکنندگان بر عدم شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

در اروپا رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) نشستی را در سطح سران در بروکسل برگزار می‌کنند که در راس آن بررسی مساله قدس قرار دارد.

در نشست امروز و فردا رهبران اتحادیه اروپا روابط خارجه کشورهای اروپایی در سایه تحولات کنونی قدس بررسی می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود، رهبران اروپا بر لزوم ارتباط مساله قدس با حل درگیری‌های اسرائیل و فلسطین از طریق مذاکرات و با استناد به اصل راه حل دو کشوری که قدس شرقی را پایتخت فلسطین می‌داند، تاکید کنند.

آتش‌زدن پرچم اسرائیل در آلمان آنهم در برلین، شهری با گذشته سیاه که کشتار شش میلیون یهودی در زمان نازی‌ها در آن طرح‌ریزی شد، موج مختلفی از واکنش‌ها را به همراه داشته است. شورای یهودیان آلمان خواستار تغییر قوانین و ممنوعیت برگزاری تظاهرات یهودی‌ستیزانه در این کشور شده است. در پارلمان آلمان در این زمینه نظرات مختلفی وجود دارد.

حزب اقتصاد مردمی در مالزی خواستار تحریم کالاها و تولیدات شرکت‌های اسرائیلی در راستای اعتراض به تصمیم ترامپ درباره قدس شد.

محمد رضوان عبدالله، رئیس این حزب از تمامی تجار خواست کالاهای اسرائیلی را تحریم کنند.

وی گفت: از این به بعد ما دیگر کالاهای اسرائیلی را استفاده نمی‌کنیم.

در استرالیا هم صدها تن در شهر ملبورن در اعتراض به اقدام آمریکا علیه فلسطینی‌ها تظاهرات برگزار کرده و پلاکارت‌هایی حاوی شعارهایی در حمایت از قدس و فلسطین علیه ترامپ و رژیم صهیونیستی در دست گرفتند.

دانشجویان دانشکده علوم سیاسی در پایتخت الجزایر هم روز چهارشنبه برای اعلام محکومیت این تصمیم ترامپ در حیاط این دانشکده تجمع کردند.

اساتید و دانشجویان، سخنرانی‌هایی مبنی بر اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند، ایراد کردند.

آنها با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و الجزایر بر مواضع رسمی و مردمی کشورشان در قبال حمایت از مساله فلسطین تاکید کردند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات نیروهای دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین طی روزهای گذشته باعث مجروحیت ۲ هزار و ۲۸۱ فلسطینی شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: فلسطینی‌ها با گلوله‌های واقعی و همچنین گازهای اشک‌آور در مناطق مختلف مصدوم شدند.


/خبرگزاری ایسنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار