تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۵۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین:
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه امروزه مردم فلسطین به تنهایی نمی‌توانند با رژیم صهیونیستی و حامیان قوی آن مقابله کنند، گفت: بدون حمایت از مردم فلسطین، نامعادله کنونی بازسازی نمی‌شود و امکان آزادسازی سرزمین اشغالی فلسطین از دست صهیونیست‌ها فراهم نمی‌گردد و زمانی ایران اسلامی می‌تواند در این معادله نقش اصلی را ایفا کند که در کشور نسبت به این مقوله، وحدت نظر باشد.
 سیده زهرا مصطفوی‌خمینی در همایش قدس شریف، پایتخت ابدی فلسطین که امروز یکشنبه (29 بهمن‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: حضور شما در این جلسه آرامشی برای قلب‌های ملت فلسطین است. یقین دارم جوانان غیور خوزستان، ایشان را تنها نخواهند گذاشت و همه با هم این ملت مظلوم را یاری خواهند کرد.

وی افزود: به یاد دارم که از ابتدای پیروزی انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان آیت‌الله خامنه‌ای با آن نگاه عمیق الهی خود اعلام کردند که تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت است و گفت‌وگو با رژیم صهیونیستی نتیجه‌ای نخواهد داشت. ما امروز می‌بینیم که پس از نزدیک به 40 سال همه به یقین کامل رسیده‌اند که امضای توافق اسلو و 25 سال گفت‌وگوی بیهوده با این رژیم جنایتکار هیچ نتیجه‌ای نداشته است و با به قدرت رسیدن آقای ترامپ در ایالات متحده آمریکا، شرایط گفت‌وگو از قبل نیز بحرانی‌تر شد و راه گفت‌وگو با بن‌بست کامل مواجه شده است.

فرزند امام خمینی (ره) ادامه داد: آقای ترامپ با نادیده گرفتن حقایق تاریخ، شهر قدس را به رژیم صهیونیستی واگذار کرد و آن را به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر به رسمیت شناخت و قصد دارد در آینده نزدیک یهودی بودن اسرائیل را نیز به رسمیت بشناسد که این اقدام جنایتکارانه حق بازگشت نزدیک به هفت میلیون آواره فلسطینی مقیم خارج را از بین می‌برد و نزدیک به دو میلیون فلسطینی مقیم سرزمین‌های اشغالی سال 1948 را نیز در معرض آوارگی جدید قرار می‌دهد.

مصطفوی‌خمینی با بیان اینکه اکنون آمریکا با کمک عربستان سعودی می‌کوشد فلسطینی‌ها را به تسلیم کامل وا دارد، گفت: در چنین شرایطی، هیچ راهی جز مقاومت در برابر ظلم و زور وجود ندارد و اینجا است که حکیمانه بودن گفته‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری درباره ضرورت مقاومت روشن و تکلیف همگان آشکار می‌شود. البته ایران سال‌ها است که اعلام کرده است از هرگونه مقاومت ضدصهیونیستی حمایت خواهد کرد و همه امکانات لازم را در اختیار مقاومت ضدصهیونیستی قرار خواهد داد. اما فرهنگ دینی حاکم بر انقلاب، از آغاز، یک رفتار امتی در پیش گرفت و حمایت از آرمان فلسطین را در اولویت سیاست خارجی خود قرار داد و اینگونه بود که شعار "امروز ایران، فردا فلسطین" شکل گرفت.

وی تصریح کرد: وجود رژیم صهیونیستی در قلب جهان اسلام، یک مانع در جهت اتحاد میان کشورهای اسلامی است. اساسا غرب با ایجاد رژیم صهیونیستی در نقطه ارتباط سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا، تلاش داشته مانع از وحدت مجدد جهان اسلام شود و از ظهور تمدن اسلامی جدید و هرگونه تهدید از جانب جهان اسلام برای غرب جلوگیری کند. ارتباط ارگانیک میان رژیم صهیونیستی و غرب در 70 سال گذشته و حمایت متبادل میان آن‌ها نیز بر این کارهای استعماری صورت گرفته و نگرانی آن‌ها را نمایان می‌کند.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین ادامه داد: این واقعیت یا واقعیت‌های دیگر من را به عنوان دختر حضرت امام خمینی(ره) به مسئولیتم آگاه کرد تا در کنار دیگر دلسوزان انقلاب اسلامی به این اولویت بپردازم و با تأسیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین در سال 1379 و اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های دولتی حامی ملت فلسطین که در هر پنج قاره جهان بیش از 40 عضو و 10 معاون دارد، درصدد نشر معارف فلسطین در ایران و جهان تلاش کنم و از این رهگذر راه حضرت امام(ره) را ادامه دهم.

مصطفوی‌خمینی خطاب به جوانان خوزستان بیان کرد: حجم توطئه درباره فلسطین در حال حاضر بسیار گسترده است. غرب با تمام امکاناتش از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و برای ادامه حیات این رژیم، امکانات وسیع  نظامی، اقتصادی و سیاسی در اختیار آن قرار می‌دهد. امروزه مردم فلسطین به تنهایی نمی‌توانند با این رژیم و حامیان قوی آن مقابله کنند و نیازمند یاری تک تک شما جوانان در همه کشورهای اسلامی هستند. بدون حمایت از مردم فلسطین، نامعادله کنونی بازسازی نمی‌شود و امکان آزادسازی سرزمین اشغالی فلسطین از دست صهیونیست‌ها فراهم نمی‌شود.

وی افزود: در حال حاضر نتیجه توطئه غرب این شده است که اکثریت ملت فلسطین در خارج از فلسطین در آوارگی قرار دارند و مابقی مردم در داخل، زیر بار اشغال یا نژادپرستی به سر می‌برند. زمانی ایران اسلامی می‌تواند در این معادله نقش اصلی را ایفا کند که در داخل ایران نسبت به این مقوله، وحدت نظر باشد.

فرزند امام خمینی (ره) با اشاره به افتتاح دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اهواز، عنوان کرد: ایجاد این دفتر در شهر اهواز گامی در جهت تکمیل زنجیره داخلی برای اجماع‌سازی ملی در مقوله‌های وحدت و امت است. وجه تمایز دفتر جمعیت در اهواز نسبت به استان‌های دیگر ایران، این است که مردم این استان در هشت سال حماسه دفاع مقدس جانفشانی بی‌نظیری در مقابله تجاوز رژیم صهیونیستی به سرکردگی صدام از خود نشان دادند. این حماسه به حدی بی‌نظیر بود که امام خمینی(ره) فرمودند که مردم خوزستان دین خود را به اسلام ادا کردند.

مصطفوی‌خمینی ادامه داد: امروز خوشحالم که دفتر جمعیت در اهواز عرصه افتخار دیگری را برای مردم عزیز خوزستان باز کرده است و مردم این استان هنوز می‌توانند دین خود را به برادران مسلمان فلسطینی نیز ادا کنند. امیدوارم با افتتاح این دفتر در خوزستان، حمایت از آرمان آزادسازی فلسطین در این استان گسترش یابد و این ضریب همبستگی و اتحاد میان مردم این استان نیز افزایش یابد. من از همه مسوولان محترم و شخصیت‌های توانمند می‌خواهم که با کمک‌های همه‌جانبه و راهنمایی‌های پدرانه خود، به این استان متحد و آگاه و حامی ملت فلسطین بیش از پیش یاری دهند.


/ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار