شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
کاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۵۵۶۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس:
پاپی‌زاده: خسارات ناشی از هجوم ریزگردها را به مثابه یک جنگ دو ساله خواند و افزود: وضعیت بحرانی تحصیل در خوزستان منجر به لغو تعطیلی پنجشنبه مدارس شد.
عباس پاپی زاده با اشاره به لغو تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس در استان خوزستان، گفت: ریزگردها در استان خوزستان خسارات بسیاری را در ابعاد مختلف از خود به جای گذاشتند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عقب ماندگی دانش‌آموزان خوزستان از برنامه تحصیلی‌شان است؛ این تصمیم بیانگر این است که اوضاع تحصیل در خوزستان در وضعیت بحران قرار دارد و برای جبران عقب‌ماندگی نیاز است که دانش‌آموزان در روزهای تعطیل در مدارس حاضر شوند.

خسارت ریزگردها دست کمی از جنگ دو ساله در کشور ندارد

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریزگردها خسارت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از خود در 22 استان کشور به جای گذاشته‌اند، افزود: کاهش 44 درصدی عملکرد در حوزه کشاورزی یکی دیگر از آثار وجود ریزگردها در خوزستان است؛ خسارتی که امروز ریزگردها به کشور وارد کردند دست کمی از یک جنگ دو ساله در کشور ندارد و جبران این خسارات سال‌ها زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه بسیاری از این خسارات مثل عقب ماندگی از تحصیل در دانش‌آموزان برآورد نمی‌شود، اظهار کرد: مسئولان محیط زیست که مسئول اصلی در موضوع ریزگردها است، برآوردی از خسارات ارائه نمی‌دهند و بسیاری از مردم و مسئولان اطلاعی از خسارات ناشی از ریزگردها در کشور ندارند.

دانش آموزان خوزستانی حدود 50 روز کمتر سر کلاس درس حاضر شدند

پاپی‌زاده یادآور شد: دانش‌آموزان خوزستانی که باید امروز با سایر دانش‌آموزان کشور رقابت کنند به ناچار درگیر یک ناعدالتی شده‌اند و شاهد بودیم که امسال دانش آموزان خوزستانی حدود 50 روز کمتر از سایر دانش‎‌آموزان در کلاس‌های درس حاضر شدند و نتوانستند از فضای آموزشی مدرسه استفاده کنند.

بحران کمبود نیروی آموزشی در خوزستان

وی اضافه کرد: افزون بر این مشکلات خوزستان امروز با کمبود نیروی آموزشی مواجه است که همین معلمان با اضافه‌کاری وضع تحصیلی دانش‌آموزان خوزستانی را جلو می‌برند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از اینکه دولت در پرداخت اضافه‌کاری معلمان خوزستانی تعلل می‌کند و این مسئله موجب نارضایتی معلمان شده است، افزود: در چنین شرایطی اگر بخواهیم تعطیلی روزهای پنجشنبه را نیز لغو کنیم، حتما باید به مطالبات معلمان توجه شود.

ضرورت توزیع ماسک و شیر رایگان در مدارس خوزستان

پاپی‌زاده بر اختصاص اعتباری ویژه برای برگزاری کلاس‌های پنجشنبه و جبرانی برای دانش‌آموزان خوزستانی تأکید و تصریح کرد: توزیع شیر و توزیع ماسک در مدارس نیز یکی دیگر از مطالباتی است که دولت در مدارس خوزستان باید به آن توجه داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس یکی دیگر از مطالبات مردمی در خوزستان را وجود بیمارستان‌های تخصصی تنفسی در شهرهای مختلف استان خواند و گفت: برای خدمات رسانی صحیح به مردم خوزستان وزارت بهداشت باید سالانه حدود 400 میلیارد تومان هزینه در استان داشته باشد که موارد قید شده نیز جزئی از اقداماتی است که باید در استان صورت گیرد.

comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
comment
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
comment
0
0
comment حذف تعطیلی پنجشنبه ها هیچ دردی را دورا نمیکند الا مصرف بی رویه برق در خوزستان فاقد آب و برق
comment
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
comment
0
0
comment چرا بدنبال بهانه هستید و با نظر غیر کارشناسی برای بقول خودتان این قشر زحمتکش دردسر درست میکنید.
از طرفی عدم بارش مناسب درسالجاری موجب کم آبی و عواقب بعدی مثل مشکل برق و... درپی خواهد داشت .
به مشکلات این قشر اضافه نکنید
ضمنا بیشتر دروس وکتابها رو به پایان است و درسها به موقع داده شده
comment
آموزگار یکی از مدارس شهر اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
comment
0
0
comment اگر واقعا" بفکر دانش آموزان هستید امکانات ورزشی و فرهنگی و آشامیدنی برای آنها در مدارس فراهم کنید دریغ از یک آبخوری سالم و تمیز یا آب سالم ، یا میزهای بچه ها همه کثیف هستند بیشتر سرایدارها بدنبال فروش بوفه هستند یک مدرسه 400نفری اگر 200دانش آموز در روز هرکدام 10 هزار تومان خرید کند ببینید در ماه چقدر میشود معمولا سرایدارها شغلشان را با هیچ چیزی عوض نمیکنند خیلی از مواقع معلمان زنگ تفریح خودشان چای درست میکنند چون سرایدار ها مشغول فروش هستند هیچ نظارتی بر سرانه آموزشی مدارس نمی شود ،سرانه شیر دراین استان مملو از گرد وخاک چی شده است
هیچ روحانی در مدارس بصورت رایگان نمی رود و آموزش مسایل اخلاقی و اسلامی و اجتماعی داده نمی شود و هزاران موضوع و مشکل دیگر........
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار