اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۸۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آستانه سفر به دانمارک گفت: اکنون 36 هزار ایرانی در این کشور حضور دارند و یک هزار نفر نیز مجوز کار دریافت کرده اند که باید برای آنان جایابی شود.
«علی ربیعی» عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره برنامه های سفر سه روزه خود به دانمارک افزود: این کشور اروپایی همواره به جذب نیرو از ایران تمایل داشته است؛ از این رو، درصددیم درباره اشتغال ایرانیان در دانمارک و نیازهای این کشور به نیروی خارجی بویژه در بخش فناوری اطلاعات و مهندسی تفاهمنامه ای امضا کنیم.

ربیعی ادامه داد: در دیدار با وزیر کار دانمارک سعی می کنیم در زمینه مهارت آموزی فنی- حرفه ای نیز به یک تفاهمنامه دست یابیم.

«همچنین در این دیدار درباره حمایت های اجتماعی و درمان اعتیاد مذاکره می کنیم».
وی تبادل تجربیات در زمینه صندوق های بازنشستگی را از دیگر اهداف سفر به دانمارک بیان کرد.

 نوسازی صنعتی شرکت های دارویی و لبنیاتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآوری کرد: ظرفیت خوبی در بازار دارویی ایران وجود دارد و به 400 میلیون دلار بازار دارویی منطقه دسترسی داریم.

وی شرکت های دارویی ایران را به بازسازی فنی نیازمند دانست و افزود: دانمارک 70 میلیون یورو در زمینه دارویی کشور سرمایه گذاری کرده اند.

ربیعی گسترش سرمایه گذاری در بخش دارو را یکی از برنامه های دولت اعلام کرد و ادامه داد: برای نمونه در بخش تولید سرنگ های انسولین سرمایه گذاری شده است که برای 200 نفر به طور مستقیم و 600 نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد می شود.

وی یادآوری کرد: دانمارک سابقه طولانی در صنعت لبنیات دارد و در گذشته نیز با ایران در این بخش همکاری می کرد؛ بر این اساس برای نوسازی فناوری تولید شیرخشک کودک با دانمارک مذاکراتی داشته ایم.

ربیعی افزود: شیر خشک و شیرخشک کودک کالای راهبردی برای کشور است و درصددیم با دانمارکی ها در زمینه تولید آن همکاری کنیم.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چندی پیش در پاسخ به ایرنا اعلام کرد: پارسال 2 هزار نیروی کار در بخش های پرستاری، فناوری های ارتباطی، نفت و گاز، حوزه های مهارت کار و تاسیساتی به خارج فرستاده شدند.
به گفته وی، با چند کشور دیگر اعم از استرالیا، کانادا، ژاپن و کره جنوبی که تا پیش از این پذیرای نیروی کار ایرانی بودند، برای اعزام های جدید مذاکراتی شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار