تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:
همایون حائری گفت: بجز محدودیت های فنی، هیچگونه خاموشی برای خوزستان اعمال نخواهد شد.
معاون وزیر نیرو در جلسه مدیران صنعت آب و برق خوزستان که با حضور استاندار شامگاه گذشته در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، با تشکر از اقدامات انجام شده در صنعت آب و برق استان، اظهار کرد: مشکل تامین برق در چهار استان کشور وجود دارد که باید با مدیریت بار شبکه، آن را پشت سر بگذاریم.

همایون حائری افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان، بجز محدودیت های فنی، هیچگونه خاموشی برای خوزستان اعمال نخواهد شد.


وی اضافه کرد: باید مدیریت بهینه مصرف به صورت جدی پیگیری شود تا با توجه به رشد مصرف در شبکه اختلالی ایجاد نشود.

رئیس شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان نیز با ارائه ی گزارشی از وضعیت تولید و مصرف برق اظهار کرد: با توجه به پدیده خشکسالی و کم آبی، برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای جبران کاهش 3000 مگاوات تولید برق آبی صورت گرفته است.

محمود دشت بزرگ با بیان آنکه تلاش می شود که امسال با مدیریت مصرف هیچ گونه رشد باری در شبکه صورت نگیرد، بیان کرد: مطابق برنامه تدوین شده با مدیریت مصرف، بهره برداری از واحدهای جدید حرارتی و تعمیرات به موقع نیروگاه های موجود، بخش عمده کاهش تولید برق آبی جبران می شود.

 وی ادامه داد: از جمله راهکارهای اصلاح مدیریت مصرف تغییر ساعت کار ادارات است که انتظار می رود با شروع روزهای گرم، عملیاتی شده و پس از ساعت تعطیلی ادارات نظارت دقیقی جهت اطمینان از کاهش بار مصرفی ادارات صورت بگیرد.

رئیس شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان اضافه کرد: با پتروشیمی فجر، پالایشگاه آبادان و نیروگاه های شرکت توسعه نیشکر هماهنگی صورت گرفته تا با تولید، بخشی از کمبود برق را جبران کنند، همچنین هماهنگی های لازم انجام شده تا کمبود تولید استان از طریق خطوط تبادلی تامین شود و در صورت رخ دادن کمبود تولید در شبکه سراسری، اولویت خاموشی ها با محدودیت صنایع اجرایی می شود.

دشت بزرگ وزارت نیرو و استانداری خوزستان را حامی و پشتیبان صنعت برق دانست و افزود: مصوبه 1500 میلیارد تومانی فروردین 96 هیات دولت برای خوزستان که 900 میلیارد آن مربوط به صنعت برق است هنوز اجرایی نشده و تاکنون تخصیصی صورت نگرفته است.

در این جلسه استاندار خوزستان نیز با بیان آنکه در گذشته در سرمایه گذاری صنعت برق استان غفلت شده بود، بیان کرد: اقدامات اساسی خوبی در صنعت برق استان شروع شده که با اتمام آنها بخش عمده ای از نگرانی ها رفع خواهد شد.

غلامرضا شریعتی با اشاره به خشکسالی و تاثیر آن بر نیروگاه های برق آبی و کاهش میزان تولید انرژی، تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم جهت کاهش ساعات اداری در روزهای گرم انجام گرفته که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی می شود.

همچنین در این نشست، مدیران عامل شرکت های تولید، توزیع برق خوزستان و اهواز و مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گزارش هایی از وضعیت برق و آب استان ارائه کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار