تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
رییس میراث فرهنگی کارون خبر داد؛
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون از پیگیری طرح مسیر گردشگری این شهرستان در مسیر پل پنجم اهواز، روستای عمیره یا روستای حقوق بشر، روستای مظفریه، روستای غزاویه‌ بزرگ و روستای طرفای خبر داد.
حسن ناصر اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه ‌های بخش روستایی در نمایشگاه بین المللی تهران به دعوت از بخشداری مرکزی شهرستان با حضور استاندار خوزستان و فرماندار شهرستان و همچنین برگزاری نمایشگاه اشتغال شهرستان کارون و کسب رتبه دوم خوزستان به دعوت از فرمانداری و با همکاری جهاد کشاورزی از جمله اقدامات میراث فرهنگی کارون در نیمه نخست سال جاری بوده است. 
  
او با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره برداشت انگور شهرستان کارون با حضور مسئولان سراسر استان و استقبال بسیار خوب مردم کشور افزود: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بخش صنایع دستی و غذاهای محلی در اداره‌ی میراث فرهنگی به مناسبت دهه کرامت با حضور فرماندار به مدت 10 روز نیز از دیگر اقدامات انجام شده بود. 
  
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون از پیگیری شروع مرمت پروژه پل کوت سید صالح به عنوان تنها اثر ثبت ملی شهرستان کارون خبر داد. 
  
ناصر عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های جدید شناسایی شده شهرستان با همکاری کانون کارآفرینان شهرستان در منطقه کانتکس به مدت سه روز، برگزاری جشنواره استانی برداشت رطب و خرما شهرستان کارون و همچنین ساماندهی بخش سرمایه‌گذاری و همکاری برای نهایی شدن پرداخت تسهیلات پرونده ماهی طلایی به عنوان یک سفره‌خانه منحصر به فرد در خوزستان از دیگر اقدامات انجام شده در این اداره است. 
  
وی بیان کرد: پیگیری طرح مسیر گردشگری آبی شهرستان در چندین نوبت به منظور رفع موانع موجود و مکان‌یابی مناسب برای احداث اسکله و تعریف یک مسیر گردشگری با جاذبه‌های متفاوت در مسیر گردشگری شهرستان از جمله اقدامات مهم میراث فرهنگی کارون بود. 
  
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون همچنین خبر داد: پیگیری و چندین نوبت بازدید به منظور ایجاد یک مجتمع تفریحی و اقامتی در روستای عطیش با همکاری فرمانداری شهرستان و پیگیری معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان، احیای پخت کلوچه محلی و سنتی مظفریه و همچنین احیای تولید کفش چرم دست دوز استاد معاوی نیز از دیگر اقدامات این اداره در نیمه نخست سال جاری بودند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار