اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
معاون سیاسی استاندار:
علی‌حسین حسین‌زاده گفت: اگر می‌خواهیم به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کنیم، باید به بیان خاطره‌ها و فداکاری‌ها و این تاریخ‌های مهم نیز توجه داشته باشیم و پیام‌رسان خوبی برای نسل جدید باشیم.
علی‌حسین حسین‌زاده در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز شنبه (28 مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بخش مهمی از نظریه‌پردازانی که در حوزه انقلاب کار کرده‌اند و در بحث ریشه‌های فکری انقلاب اسلامی ایران، پژوهش‌ها و مطالعاتی انجام داده‌اند و از منظر تبارشناسی به انقلاب نگاه کرده‌اند، اتفاق‌نظر دارند که ریشه‌های انقلاب ما به آموزه‌های قیام امام حسین(ع) باز می‌گردد.

وی افزود: اهداف و شعارهای این انقلاب ریشه در آموزه‌ها و فرهنگ عاشورایی دارند. ما اربعین حسینی را پیش‌رو داریم و در دو مرز چذابه و شلمچه پذیرای زوار هستیم. از دو ماه قبل کارهای فراوانی توسط مدیران استان آغاز شده است تا به بهترین نحو پذیرای این زوار باشیم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در این دو ماه به خصوص در مرز چذابه که زیرساخت‌های آن چندان آماده نبود، وقت زیادی صرف شده است. مسئولان تلاش کردند در این فرصت کم دو ماهه، کمبودهایی که وجود دارد را جبران کنند. البته نقص‌های جزئی هنوز وجود دارد که در سال‌های آینده تکمیل می‌شود.

حسین‌زاده در خصوص برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این شرایط حساس امیدواریم برنامه‌هایی که در چهارچوب آیین‌نامه‌ها در نظر گرفته شده و مسئولیت‌ها و وظایفی که بر عهده ما سپرده شده است را به خوبی انجام دهیم. از مسئولان می‌خواهم این وظیفه و مسئولیت را اداری و بخشنامه‌ای نبینند.

وی ادامه داد: در این شرایط اگر بخواهیم این کار را به نحو احسن انجام دهیم، به یک رویکرد و نگاه انتقادی نیاز داریم. در سخنان مقام معظم رهبری نیز بحث مدیریت جهادی، رویکرد انقلابی و ... مطرح شد که همه ریشه در رویکرد اعتقادی ما دارند. با نگاه اداری و بخشنامه‌ای در این شرایط حساس از پس این مسئولیت بر نخواهیم آمد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تاکید کرد: کشور ما و نسل جدید ما به بارقه‌های امید نیاز دارد. امید است که کشور را سرپا نگه می‌دارد و آینده روشن را ترسیم می‌کند. فرمانداران و مدیران کل باید به این نکته در برنامه‌ها توجه کنند. سعی کنید در برنامه‌ها کارهای بدیع و جدید با شیوه‌های امروزی را به کار گیریم. بسیاری از کارهای ما تکراری شده و اثرگذاری خود را از دست داده است.

حسین‌زاده گفت: شرایط ما شرایط خاصی است البته کشور از این گذرگاه نیز عبور می‌کند. همانطور که از گذرگاه‌های سخت قبلی عبور کرده است. در برنامه‌ها باید از فرهیختگان و نخبگان و از همه کسانی که اهل دل و معرفت هستند استفاده کنیم تا کارهای بهتری ارائه دهیم.

وی ادامه داد: برخی مسائل هستند که در دوره پیروزی انقلاب اسلامی به طور سمبلیک مطرح شده‌اند. به طور مثال یکی از این مسائل مهم، مسأله صنعت نفت بود؛ که با بستن شیرهای نفت، رژیم را به سقوط رساند و جزو حرکت‌های سمبلیک در پیروزی انقلاب بود. باید به این مسأله توجه داشته باشیم که بخش عمده این اتفاق در خوزستان بوده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: اگر می‌خواهیم به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کنیم، باید به بیان خاطره‌ها و فداکاری‌ها و این تاریخ‌های مهم نیز توجه داشته باشیم و پیام‌رسان خوبی برای نسل جدید باشیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار