اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
نماینده مردم رامهرمز در مجلس:
اقبال محمدیان گفت: هم اکنون 60 هزار پست خالی در ادارات استان خوزستان وجود دارد.
اقبال محمدیان در نشست شورای اداری خوزستان در محل استانداری در اهواز،با اشاره به پرداختن به معضل بیکاری به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلات کشور در نشست اخیر غیرعلنی مجلس شورای اسلامی افزودی:پیشنهادی که به عنوان خروجی این جلسه مصوب شد و از ریاست مجلس برای آن دستور گرفته شد بکارگیری نیروی انسانی در 60 هزار پست خالی ادارات خوزستان بود.

وی گفت:اگر هیچ کاری انجام نشود و همین بند اجرایی شود، خوزستان از بن بست بیکاری خارج می‌شود هر چند که شاید این کار مغایر با برنامه های توسعه پنجم و ششم توسعه باشد.

محمدیان ادامه داد: خوزستان به فرموده امام خمینی(ره) دین خود را به انقلاب و اسلام ادا کرده لذا باید نگاه ویژه ای به آن داشت چرا که این استان دروازه تشیع و شهادت و قطب اقتصادی کشور است. 

وی جمع آوری سلاح های غیر مجاز، تقویت دستگاه‌های امنیتی، پایگاه های بسیج و نیروی انتظامی، توسعه زیر ساخت ها،افزایش بودجه برای تکمیل پروژه های عمرانی خوزستان و ... را از دیگر مصوبات این نشت غیرعلنی بیان کرد.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در مصوبه 16فروردین 96 هیات وزیران، شناسایی مشکلات کلان خوزستان و داشتن طرح و برنامه برای حل مشکل ابلاغ شد که در این مصوبه تامین آب شرب چهار هزار و 170 روستا، تامین آب شرب 58 شهر، افزایش منابع مالی
، مقابله با پدیده گردو غبار و توسعه برق پایدار خوزستان مطرح شد که انتظار می رود این مسایل به جد دنبال و اجرایی شوند.

وی با تاکید بر حمایت از قشر کارمند به منظور استقرار نیروها در خوزستان بیان کرد: کارکنان ادارات دولتی در تمامی شهرهای خوزستان باید مشمول بند ماده 68 شوند تا برای جبران عقب ماندگی شهرها به دلیل جنگ تحمیلی، افزایش حقوق از 20 درصد به 25 درصد به آنها تعلق گیرد.

** کارگزاران نظام حافظان انقلاب اسلامی

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان نیز گفت: امروز حراست، حفاظت و انتقال اندیشه پویا انقلاب اسلامی ایران به عهده کارگزاران نظام است.

حجت الاسلام سیدلطف اله سپهر افزود:همانطور که نگهداشت و حفظ اسلام وظیفه همه مسلمانان جهان است، حفظ انقلاب اسلامی برعهده کارگزاران نظام و مدیران کشور است.

وی با بیان اینکه بلوغ بعثت در اربعین است ادامه داد: امروز به برکت چهل سال انقلاب اسلامی، کشور ایران در باشگاه های فکر در سطح 10 کشور برجسته و برخوردار از علوم قرار دارد و در علوم دفاعی، درمانی، علمی، فرهنگی و... جمهوری اسلامی ایران حرفی برای گفتن دارد.

وی بیان کرد:انقلاب اسلامی ایران اگر تاثیر نداشت امروز بیش از 300رسانه فارسی زبان در مقابل این کشور قرار نمی گرفت و سازمان های بین المللی را در برابر جمهوری اسلامی قرار نمی دادند.
وی خاطرنشان کرد: اندیشه امام خمینی (ره) در بیداری اسلامی برای زمینه سازی حکومت عدل گستر حضرت ولی عصر (عج) تاثیر گذار است. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: با توجه به شرایط امروز تکلیفی بس بزرگ داریم و باید برای انتقال عملکرد نظام و انقلاب وارد کار شویم و به صورت جهادی، انقلابی و باورمند در عرصه تبیین عملکرد نظام در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گام برداشت.

وی بیان کرد: حرکتی می تواند اثر گذار باشد که در قالب هنر، شعر و ادبیات به جامعه هدف ارایه شود لذا ضرورت دارد گفتمان انقلاب در قالب های فرهنگی و هنری به نسل جوان نشان داده شود.

ایرنا/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار