اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
نماینده ولی فقیه:
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: آمریکایی‌ها گفته بودند تا این تاریخ دیگر اجازه فروش یک قطره از نفت ایران را نخواهیم داد، اما حالا که وعده فرا رسید، دیدند شکست خورده‌اند.
آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری امروز، ۱۱ آبان در خطبه های نماز جمعه اهواز با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین از همه نقش آفرینان در این حرکت قدردانی و اظهار کرد: مراسم اربعین حسینی جهانی شده است و افراد زیادی از مذاهب مختلف در این مراسم شرکت می‌کنند. اربعین نماد جذبه حسینی است. یاد امام حسین(ع) همیشه زنده است. خیلی ها در عراق و ایران عاشقانه به مدت ۲۰ روز به زوار خدمت کردند.

وی با اشاره به امکانات شلمچه و چذابه گفت: در آنجا آب و برق وجود نداشت همه این امکانات به اعتبار عشق و ارادت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله(ع) به وجود آمد. در چذابه به قدری بوی معنویت می وزد که ما آنجا را کربلای صغری نامیدیم.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به خدمت های خالصانه موکب ها در ایام اربعین اظهار کرد: یقین بدانید نتیجه این خدمات و این عشق و ارادت ها پیروزی تام و تمام و پیروزی نهایی ملت شریف و رشید ایران بر کفر جهانی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به روایتی درباره ویژگی های حضرت محمد(ص)، گفت: ایشان مدار و مظهر رحمت و لطافت و حق جویی هستند. این روزها متعلق به امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) نیز هست، این بزرگان همه نور واحد هستند.

امام جمعه اهواز در ادامه با اشاره به حدیث سلسله الذهب که امام رضا (ع) آن را برای مردم نیشابور ایراد کردند، گفت: از لحظه ای که امام این سخن را فرمودند، بذر تشیع در ایران پاشیده شد و هر جا که امام رضا(ع) پا گذاشتند، در تشیع پیش قدم بودند و اهواز هم از جمله شهرهایی است که امام از آن گذشتند. 

 آیت الله موسوی جزایری در خطبه دوم نماز با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان، گفت: ۱۳ آبان سه حادثه بزرگ را در خود جای داده است؛ اولین حادثه در سال ۴۳ بود که مربوط به دستگیری امام راحل به جرم اعتراض به قانون کاپیتولاسیون بود. کاپیتولاسیون قانون مصونیت آمریکایی ها در ایران بود. پس از دستگیری، امام به ترکیه و پس از آن به عراق تبعید شد و این تبعید سال‌ها طول کشید.

وی ادامه داد: دومین حادثه در ۱۳ آبان سال ۵۷ رخ داد. در این سال دانشجویان ضد شاه اعتصاب کردند. به دنبال این اعتصاب، دبیرستان های اطراف برای اعلام حمایت راهپیمایی کردند و وقتی به در دانشگاه رسیدند نیروهای رژیم شاه به روی دانش آموزان آتش گشودند و از این رو، ۱۳ آبان روز دانش آموز نام گرفت. سومین حادثه در ۱۳ آبان سال ۵۸ بود. در این سال دانشجویان پیرو خط امام دیدند که جریان ناسالمی در سفارت آمریکا وجود دارد و به یک مرکز جاسوسی تبدیل شده است. از این رو این لانه جاسوسی را تسخیر کردند. این روز مهمی است و باید آن را زنده نگه داریم. 

 وی در ادامه ضمن تسلیت شهادت تعدادی از عزاداران حسینی در نیجریه، گفت: جنایتی در نیجریه انجام شد که طی آن عزاداران اربعین حسینی را به گلوله بستند و تعدادی را شهید کردند، ما این جنایت را محکوم می کنیم. پیروان امام حسین(ع) تا ابد در صحنه تاریخ پیروز هستند. ملتی که حسینی است و رهبر نهضتش، امام خمینی(ره) و اکنون رهبرش، مقام معظم رهبری است هرگز شکست نخواهد خورد.

آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد: دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی امروز به شکست خود اعتراف کرده اند. آمریکایی‌ها گفته بودند تا این تاریخ دیگر اجازه فروش یک قطره از نفت ایران را نخواهیم داد، اما حالا که وعده فرا رسید دیدند شکست خورده‌اند. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: ترامپ برای مبارزه تبلیغاتی علیه ایران ۴۰ میلیون دلار اختصاص داده است، چون ایران را مانع پیروزی سیاست های خود می بیند اما این تلاش‌ها مذبوحانه است و پیروزی از آن ملت شریف و رشید ایران است.

وی در پایان سخنان خود سالروز هفته پدافند غیرعامل را گرامی داشت و با اشاره به چهلمین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی اهواز، گفت: روز گذشته چهلمین روز شهادت تعدادی از مردم ما در حمله وهابی های خبیث و معاندان اهل بیت بود، مجددا این حادثه تروریستی را محکوم می کنیم.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار