اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
باحضور استاندار؛
شوشان - استاندار خوزستان عصر چهارشنبه از شهرک صنعتی شماه 3 اهواز و روند آماده سازی پروژه صنعتی و بومی سازی مته حفاری دندانه ای یکی از کالاهای اساسی صنعت نفت بازدید کرد.

به گزارش شوشان، غلامرضا شریعتی عصر چهارنشه به همراه جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی خوزستان از شهرک صنعتی شماره 3 اهواز و واحد پژوهشی جهاد دانشگاهی بازدید کرد.

در این بازدید استاندار خوزستان از روند آماده سازی پروژه صنعتی مته حفاری دندانه ای که با همکاری مشترک جهاد دانشگاهی استان و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای نخستین بار در کشور بومی سازی شده است، بازدید کرد.

وی همچنین پس از این بازدید با مسئولان جهاد دانشگاهی استان در جلسه مشترکی حضور یافت و با نخبگان و دانشمندان سازنده این قطعه بومی سازی شده گفت و گو کرد.

مته حفاری دندانه ای یکی از اقلام اساسی و استراتزیک صنعت نفت است که دانش فنی، طراحی و ساخت آن در اختیار کشورهای محدودی می باشد که باتوجه به تحریم های ظالمانه و مشکلات پیش آمده می توانست به یکی از گلوگاه های اصلی صنعت نفت تبدیل شود.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از یک سو و جهاد دانشگاهی خوزستان از سوی دیگر با درک صحیح واقعیت های موجود در یک پروژه پژوهشی مشترک، اقدام به بومی سازی دانش فنی بسیار پیچیده طراحی و ساخت مته های مذکور نموده اند.

بی شک این پروژه را می توان مثالی متعالی از پیوند صنعت و دانشگاه دانست. 

باتوجه به اقدام قابل تقدیر وزارت نفت در اجرای پروژه بومی سازی 10 قلم کالای اساسی نفت، مته های حفاری دندانه ای به عنوان یکی از اقلام اساسی دهگانه شناسایی و جهت تولید انبوه به پژوهشکده تنکنولوژی تولید واگذار گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار