تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۳۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
صدراعظم آلمان تاکید کرد روسیه باید اجازه دسترسی به بنادر اوکراین در حاشیه دریای آزوف از طریق تنگه کرچ را بدهد؛ تنگه‌ای که سرزمین اصلی روسیه را از شبه جزیره کریمه جدا می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان شنبه در حاشیه نشست جی ۲۰ در آرژانتین پس از دیدار دوجانبه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با خبرنگاران صحبت کرد.

هفته گذشته روسیه سه کشتی نیروی دریایی اوکراین و خدمه آنها را در تنگه کرچ که دریای سیاه را از دریای آزوف جدا می‌کند، توقیف کرد. اوکراین مدعی است که روسیه تنها اجازه عبور کشتی های روسی را از تنگه کرچ می‌دهد و عملا بنادر آن کشور در دریای آزوف را مسدود کرده است.

مرکل به خبرنگاران گفت: کشتی‌رانی آزاد در دریای آزوف به سمت ساحل و بنادر اوکراین باید تضمین شود. این مساله در معاهده سال ۲۰۰۳ آمده است و روسیه باید به آن عمل کند.

آلمان و فرانسه در سال‌های اخیر برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین تلاش کرده‌اند اما این امر تاثیر چندانی در خصومت دوجانبه آنها نگذاشته است. رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید دارد روسیه در امتداد مرزش با اوکراین در حال تقویت نیروهای زمینی و استحکامات نظامی خود است.

پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت روسیه "بیش از ۸۰ هزار نیرو، ۱۴۰۰ واحد توپخانه و صدها سامانه پرتاب راکت، ۹۰۰ تانک، ۲۳۰۰ خودروی زرهی جنگی، ۵۰۰ هواپیما و ۳۰۰ بالگرد" در امتداد مرزشان مستقر کرده است. پوروشنکو این سخنان را شنبه در یک مراسم نظامی در اوکراین مطرح کرد.

این ارقام که صحت آنها هنوز تایید نشده است، بخش اعظم نیروها و تجهیزات منطقه نظامی غربی روسیه را تشکیل می‌دهد. در همین حال سرویس مرزی اوکراین اعلام کرد به حدود ۱۰۰ شهروند روس اجازه ورود به این کشور داده نشده است چرا که ممنوعیت ورود مردان روس در جریان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار