اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۷
وزیر بهداشت:
برای تامین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و علیرغم فشار تحریم‌ها با تمهیدات اندیشیده شده تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.

سعید نمکی در حاشیه آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی که امشب (۲۴ بهمن‌ماه) در اهواز انجام شد در جمع خبرنگاران در خصوص اخبار مربوط به خصوصی‌سازی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان کرد: چنین موضوعی صحت ندارد اما قطعاً برای کار به بخش خصوصی میدان خواهیم داد.

وی افزود: در کلیه بخش‌ها جهت سرمایه‌گذاری مردم حمایت خواهیم کرد اما سعی می‌کنیم سرانه مورد نیاز برای حمایت از بیماران را به شکل دولتی و حتی در بخش خصوصی به گونه‌ای باشد که کوچک‌ترین فشاری به مردم در هزینه‌های کمرشکن سلامت وارد نشود.

وزیر بهداشت بیان کرد: خصوصی‌سازی در بخش آموزش فعلا وجود ندارد اما در بخش آموزش در قسمت‌هایی از جمله رشته‌های پرستاری، کاردانی و دیگر رشته‌های مورد نیاز که دولت سرمایه‌گذاری نکرده است، در پرداخت سرانه‌ای که برای دانشجو در بخش دولتی می‌پردازیم آمادگی داریم تا مشارکت بخش خصوصی را به گونه‌ای به کار بگیریم که فشاری بر دانشجو وارد نشود.

وی در خصوص تامین داروهای بیماران نیز  گفت: برای تامین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و علیرغم فشار تحریم‌ها با تمهیدات اندیشیده شده، تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.

نمکی با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در دانشگاه علوم  پزشکی اهواز گفت: این مراکز می‌توانند گرهگشای بسیار خوبی برای مردم این منطقه باشند  
و در صدد هستیم که مراکز جدیدی در آینده افتتاح شوند. 

وی افزود: دولت مصمم است به خوزستان به عنوان استانی با مردم شهیدپرور که در طول دفاع مقدس از خود رشادت نشان داده‌اند، به طور خاص حمایت کند تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت‌های خوزستان قدم‌های بزرگی برداریم.

وزیر بهداشت گفت: قطعاً در روستاها نیز جهت توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت، پایگاه‌ها و مراکز سلامت کارهای بزرگی در حال ساماندهی است که یکی از این کارها فراهم کردن نقشه راه برای توسعه خوزستان است که در پایان سفر آن را مرور می‌کنیم تا به عنوان نقشه راه برای توسعه خوزستان مخصوصاً در توسعه بهداشت و درمان گام‌های بزرگی برداشته شود.
منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار