شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی می‎گوید: با توجه به پخش مستند اعترافات سپیده قلیان و اسماعیل بخشی در تلویزیون، اکنون این موضوع به‌صورت تخصصی در قوه قضاییه بررسی می‎شود و پیگیری استاندار و نماینده مجلس در این شرایط جایگاهی ندارد.

سید راضی‌ نوری، درباره بازداشت سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، نمایندگان فعالان کارگری نیشکر هفت‎تپه به ایرناپلاس گفت: دیگر این پرونده، کار تخصصی مجموعه‎های قوه قضاییه است، زیرا این افراد در مستندی که صدا و سیما منتشر کرد اعترافاتی داشتند.

وی همچنین در واکنش به اینکه گفته می‎شود این اعترافات اجباری بوده ‎است، می‎افزاید: نه! اینها دلیل نمی‎شود. مردم که بازیچه نیستند. بدون آنکه اجباری باشد، گفتند که ارتباطشان با مجموعه‎های بیگانه مسجل است و اکنون این مساله به‌صورت تخصصی در قوه قضاییه پیگیری می‎شود. ورود نماینده مجلس و استاندار هم در این حیطه نمی‎تواند صورت بگیرد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا دیگر نمایندگان مردم خوزستان به این موضوع وارد نمی‌شوند، می افزاید: نه! با توجه به اعترافاتشان چطور می‎تواند وارد شود؟ وقتی فرد با زبان خودش به ارتباطش با بیگانگان اعتراف می‎کند و نظم و انضباط مجموعه‎ای را به هم زده ‎است، نماینده مجلس ورودی نخواهد داشت.

او همچنین اضافه می‎کند: هم اکنون وکیلشان باید از آنها دفاع کند و در این شرایط، دیگر ورود نمایندگان و استاندار جایگاهی ندارد.

اوایل بهمن امسال، مستندی با عنوان «طراحی سوخته» از برنامه 20:30 پخش شد که در آن به ارتباط اسماعیل بخشی و سپیده قلیان با گروه‎های خارج از کشور اشاره شده بود. پس از انتشار این مستند خبر بازداشت این دو فعال کارگری در رسانه‎ها منتشر شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان درباره وضعیت این دو به ایرناپلاس گفته بود که این دو نفر در اختیار دستگاه قضایی هستند و اطلاعی درباره جزییات وضعیت آنها وجود ندارد.

شریعتی همچنین گفته بود که وضعیت کارگران و کارخانه به حالت عادی بازگشته و هم اکنون حقوق‎ها طبق روال پرداخت می‎شود. 

بخشی، قلیان و چند تن دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی چند هفته اعتصاب و اعتراض به خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن حقوق ماهیانه خود، 27 آبان امسال بازداشت و 21 آذر آزاد شدند.

ایرنا/
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار