تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
شوشان : مدیرعامل راه آهن کشور با اشاره به تمهیدات این مجموعه برای سرویس دهی به مسافران خط جنوب و همچنین امداد رسانی به سیل زدگان گفت: با توجه به اهمیت امدادرسانی به سیل زدگان خوزستان و لرستان، جلسات متعددی در مجموعه راه آهن برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شده است. با توجه به اینکه 4 قطار در اندیمشک وجود دارد، تصمیم بر این شد که امروز، سه قطار به مقصد تهران و یک قطار به مقصد مشهد مقدس حرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در آخرین روز تعطیلات هستیم و بسیاری از مسافران قصد بازگشت به شهر خود را دارند و از آنجایی که تهیه بلیت هواپیما برای مسافران دشوار است، این چهار قطار امروز مسافران را از خوزستان و لرستان به سمت تهران و مشهد خواهند برد. همچنین به مسافرانی که امروز بلیت داشته اند پیامک ارسال شده است و در صورتی که به صورت زمینی به اندیمشک بیایند و از آنجا سوار قطار شوند، 50 درصد هزینه بلیت به آنها مسترد می شود و در صورتی که سفر خود را کنسل کنند نیز همه هزینه بلیت به آنها مسترد می شود.

سعید رسولی تصریح کرد: قطار امداد، حاوی محموله های ارسالی از تهران نیز ساعتی پیش در تهران بارگیری و به سمت خوزستان و لرستان حرکت کرد. این قطار محموله هایی را به لرستان، تله زنگ، تنگ پنج و تنگ هفت می رساند. بنا بر این است که کار امدادرسانی و ارسال محموله های کمکی، تا عادی شدن شرایط از سوی راه آهن ادامه یابد.

مدیرعامل راه آهن خاطرنشان کرد: با توجه به سیلاب خوزستان و لرستان و ضرورت نظارت بر وضعیت این مسیر؛ امروز در حال بازدید از خط در نزدیکی بامدژ و نقطه ای که انسداد اتفاق افتاده هستیم.

وی افزود: در حال حاضر مسیر خط آهن تهران - جنوب تا بعد از اندیمشک و تا نزدیکی بامدژ باز است و در این نقطه به دلیل سیلاب، مسیر مسدود شده است. صبح امروز جلسه هماهنگی با مدیرعامل آب و برق خوزستان برگزار شد و در جریان وضعیت سدها و طغیان رودخانه های استان قرار گرفتیم. عملیات بازسازی خط در حال انجام است، با این وجود بازسازی کامل خط به وضعیت رودخانه ها و شرایط جوی بستگی دارد و همکاران راه آهن تمام تلاش خود را برای تسریع در بازسازی خط انجام می دهند.

رسولی گفت: در ادامه بازدید امروز، از راه آهن اندیمشک و لرستان بازدید خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار