تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
یک نماینده تهران در مجلس:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: 30 سال از پایان جنگ تحمیلی گذشته اما آثار جنگ از چهره برخی مناطق خوزستان هنوز پاک نشده است.

محمود صادقی روز یکشنبه در هفتاد و چهارمین نشست شورای شهر اهواز در سالن اجتماعات این شورا با تاکید بر لزوم همگرایی برای جبران خسارت های سیل در استان های درگیر این حادثه اظهار داشت: هفته گذشته وزیر کشور میزان خسارت های سیل در استان ها را 350 هزار میلیارد ریال عنوان کرد که احتمالا تاکنون به 500 هزار میلیارد ریال نیز رسیده است و افزایش آن تا 800 هزار میلیارد ریال دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در راستای جبران خسارت های سیل طرح هایی همچون برداشت تا سقف 2 میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی، اختصاص 100 هزار یورو اوارق مشارکت بلند مدت و 50 هزار میلیارد ریال از محل جابجایی اعتبارات ردیف های بودجه سال 98 را در دستور کار دارد.

صادقی گفت: اختصاص مبلغی تا سقف 20 هزار میلیارد ریال از محل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، صدور مجوز به بانک مرکزی برای راه اندازی خط اعتباری برای پرداخت اعتبارات از محل بانک های توسعه ای و تخصصی و الزام بانک ها شرکت ها برای اختصاص حداقل یک درصد هزینه های خود تا سقف 30هزار میلیارد ریال از دیگر اقدامات مجلس شورای اسلامی برای جبران خسارت های سیل است.

وی درخصوص برداشت منابع مالی از صندوق توسعه ملی یادآور شد: منابع مالی این صندوق برای سرمایه گذاری های بلند مدت پیش بینی شده است و هرگونه برداشت خارج از این موضوع نیازمند اذن رهبری است.

وی ادامه داد: تا سال پیش کشور ایران با مشکل کم آبی مواجه بود اما در سال آبی جاری شاهد بارش های خوب باران بوده ایم که اگرچه خسارت های فراوانی در استان ها ایجاد کرد اما در دراز مدت منشا خیر و آبادانی خواهد بود.

صادقی با اشاره به اینکه درحال حاضر در مرحله بازسازی و بازتوانی حادثه سیل قرار داریم گفت: باوجود عدم انسجام لازم در بحث مدیریت این حادثه اما شاهد بودیم تمام نیروهای مردمی،نظامی و غیر نظامی برای مقابله با این سیل به میدان آمدند تا این حادثه با کمترین تلفات مدیریت شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص عدم پرداخت حق آلایندگی شرکت های نفتی به شهرداری اهواز خاطر نشان کرد: در صورت صدور رای برای پرداخت این حق آلایندگی، استنکاف وزارت نفت قابل توجیه نیست و در مجلس پیگیر این مساله خواهیم بود.

بنابراین گزارش هفتاد و چهارمین نشست شورای شهر اهواز با حضور مرتضی الویری رییس شورای عالی استانها، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای کلانشهر تهران، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر اهواز با موضوع بررسی خسارت های سیل در خوزستان و اهواز برگزار شد.

ایرنا/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار