تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مازنی:
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور مردم در امداد به سیل‌زدگان را مظهر ایثار اجتماعی عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن اعیاد شعبانیه «گلستانی های مقیم تهران» گفت: حرکت ائمه اطهار (ع) بر مدار حق بود و برای دفاع از حق در همه حال ایستادگی و مقاومت کردند. درسی که از ائمه (ع) می آموزیم این است که در مسیر حق باشیم و در این مسیر ایستادگی کنیم.

مازنی افزود: ایران به عنوان کشور شیعه باید در همه امور به گونه ای عمل کند که الگو باشد. در مدیریت کلان کشور، نیروهای مسلح، دستگاه قضایی و همه دستگاهها باید با تاسی به ائمه اطهار در مسیر حق حرکت کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه ایران نشان داد که اهل منطق و گفت‌وگو است، تاکید کرد: ما نشان دادیم که اهل گفت‌وگو هستیم اهل منطقیم؛ اما آمریکایی ها چه کردند؟ همان کشوری که ما را متهم به حمایت از تروریسم می‌کند نشان داد نه اهل منطق است و نه مذاکره. آمریکا که خود بزرگترین حامی تروریستها است و از منافقین حمایت می کند میز مذاکره و گفتگو را رها کرد.

نماینده تهران ادامه داد: آمریکا با نوع حکومت‌ها کاری ندارد. با جمهوری اسلامی ایران به این دلیل که در مسیر حق طلبی قرار دارد دشمن است و پادشاهی سعودی را تایید می کند. صراحتا می گوید که عربستان گاو شیرده آمریکاست.

مازنی در ادامه به حادثه سیل در استانهای گلستان، خوزستان، لرستان و فارس اشاره کرد و گفت: در بحران سیل مردم در کنار هم قرار گرفتند و این نشانه همبستگی ملی است. در خوزستان جوانان با تن و بدن خود تلاش کردند که راه سیلاب را سد کنند. در استانهای دیگر نیز دیدیم که مردم چگونه به امداد سیل زدگان شتافتند.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: این حضور مردم مظهر ایثار اجتماعی است. یک زمان مردم در مقابل دشمن بعثی ایستادند و از کشور دفاع کردند و امروز در برابر حادثه تلخ سیل با حضور در مناطق سیل زده ایثارگرانه به کمک مردم سیل زده رفتند.

مازنی با اشاره به حضور خود در مناطق سیل زده استان گلستان گفت: در آق قلا یکی از علمای اهل سنت با صدای بغض آلود گفت که امروز معنای وحدت را می فهمم وقتی ابراز همدردی علمای شیعه را می بینم. آن عنصر انسجام بخش که مردم را به هم نزدیک می کند وحدت است.

وی تاکید کرد: دشمنان در فضای مجازی و در رسانه ها تلاش می کنند با ایجاد جنگ روانی که از موساد و سیا تغذیه می شوند مردم را از مسیر اتحاد خارج کنند و از مسیر حق طلبی دور کنند. اما شما دیدید که وقتی دشمن سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد در مجلس شورای اسلامی همه نمایندگان با لباس سپاه در صحن علنی حاضر شدند و مردم همدلانه از سپاه حمایت کردند. مطمئنیم تلاش های مذبوحانه آمریکا بی نتیجه خواهد بود چون مسیر حق طلبی ملت ایران ریشه در عاشورا دارد.

مازنی در ادامه با اشاره به ولادتهای ماه شعبان گفت: در بین مجموعه روایاتی که در باره ظهور حضرت مهدی(عج) مطرح است یکی از ماموریت های حضرت که بیش از همه مورد تاکید قرار گرفته پیاده کردن عدالت است. این موضوع با عناوین مختلف ذکر شده. در روایتی آمده است که زمین به دست حضرت مهدی(عج) پر از عدل و داد می شود همچنان که قبل از او پر از ظلم و ستم شده است. ظلم ستیزی و اجرای عدالت در عرصه های مختلف زندگی بشر مهمترین ماموریت حضرت بقیه الله است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع دیگری که درباره موعود در کلام معصوم بیان شده تحقق امنیت است که یکی از گمشده های بشر است. عدالت و امنیت هر دو از گمشده های بشر است و این دو به هم مرتبط هستند. نمی شود عدالت باشد اما امنیت نباشد و امنیت باشد اما عدالت نباشد. باید شرایط عمومی جامعه و زندگی فردی و خانوادگی امن باشد تا عدالت محقق شود.

مازنی افزود: موضوع دیگری که در روایات از ماموریتهای امام زمان ذکر شده گسترش دانش است. انسانها از نظر علمی و دانش رشد می کنند و در بعضی روایات آمده است که عقل انسان کامل می شود.

نماینده تهران تاکید کرد: ما اگر منتظر امام زمان هستیم همزمان با دعا برای تعجیل در ظهور باید بدانیم که تکلیف منتظران برای تحقق این سه اصل چیست. ما در زندگی باید در پی تحقق این سه ماموریت باشیم. زنان و مردان منتظر ظهور باید در ارتقاء دانش بکوشند. نمی شود که مدعی انتظار ظهور باشیم اما از دانش بی بهره باشم و یا به دنبال ارتقاء دانش نباشیم.

این نماینده اصلاح طلب تاکید کرد: ما در دنیا مدعی هستیم که پیرو پیغمبر و ائمه هستیم و به همین دلیل باید در همه ارکان جامعه ما عقلانیت حاکم باشد یعنی اگر دنیا عملکرد ما را بررسی می کند بگویند که بر اساس عقل برنامه ریزی شده است. ما وقتی به تاریخ نگاه می کنیم و عملکرد ها را مورد قضاوت قرار می دهیم؛ عملکرد حکام و سلسله ها را؛ اقدامات خوب را تحسین می کنیم و می گوییم که بر مبنای عقل است. بدانیم که امروز عملکرد ما در معرض قضاوت است. یعنی مردم و دنیا اقدامات ما را می سنجد و قضاوت می کند که بر مبنای عقلانیت بوده یا خیر.

وی با اشاره به اینکه سالروز میلاد منجی عالم حضرت مهدی (عج) روز سربازان گمنام امام زمان نامگذاری شده است افزود: امروز امنیت خود را مدیون سربازان گمنام امام زمان هستیم. مدیون نیروهای مسلح هستیم. عناصر ضد انقلاب تلاش کردند که مدیریت بحران را ناکارآمد جلوه دهند اما سربازان گمنام امام زمان با کشف و خنثی کردن توطئه های آنان مانع توفیق ضذ انقلاب و گروهکها شد.

مازنی با تاکید بر این مطلب که عدالت در تمام شئون جامعه باید جاری باشد گفت: عدالت در تمام شئون یعنی هر چیزی و هر کسی در جای خودش باشد و تبعیض ها باید از بین برود. اگر چنین نبود آن جامعه با انتظار فاصله بسیار دارد. جامعه ای که در آن رانت و اختلاس باشد نمی تواند ادعا کند که منتظر ظهور است.

نماینده تهران گفت: ما در انقلاب اسلامی سال ۵۷ گفتیم که کاخی ندیدیم الا اینکه کوخی در کنار آن پدید آید. امروز نمی توانیم بپذییریم که بعد از ۴۰ سال چنین کاخهایی ساخته شود. همه در هر جایی و هر بخشی که هستیم مسئولیم. هر کس که مسئولیت سنگین تری دارد وظیفه سنگین تری هم دارد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار