شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۹۶۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
گلپایگانی:
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه همواره توصیه ما به ائمه جمعه این است که خطبه‌های نماز باید پربار باشد، گفت: علمای استان خوزستان، امام جمعه جدید اهواز را یاری کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی، در آیین استقبال از نماینده ولی فقیه در خوزستان که امروز، ۱۳ اردیبهشت‌ماه پیش از نماز جمعه اهواز در مصلی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد، گفت: ماه رمضان ماه مغفرت، دعا، استغفار و استفاده از شب قدر است. از  پیغمبر اسلام(ص) پرسیدند بهترین عملی که می تواند انسان را در ماه رمضان به خداوند نزدیک کند چیست؟  ایشان فرمودند: «انسان از گناه و نافرمانی و معصیت پرهیز کند.» 
 
وی با اشاره به معارفه نماینده ولی فقیه جدید در خوزستان، گفت: امروز اولین جلسه‌ای است که امام جمعه جدید اهواز نماز جمعه را اقامه می‌کند و ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه معرفی شده است؛  این نمایندگی عنوانی است که شرایط زیادی دارد و مسئولیت بزرگی دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد چهره شناخته شده،  با سوابق طولانی در امامت جمعه خرمشهر و همه مواردی که لازم است یک امام جمعه داشته باشد را دارا است و انسانی است ساده زیست،  متعصب در دین،  پایبند واجبات، پرهیز از منعیات خدا، خوش برخورد و  متواضع با مردم. 
 
محمدی گلپایگانی با بیان اینکه استان خوزستان خیلی اهمیت دارد و باید از  آیت‌الله جزایری قدردانی کنم، افزود: ایشان در این سال‌ها و در رسیدگی به امور مردم چه قبل از انقلاب و بعد از آن در خانه‌شان به روی مردم باز بود و ان شالله باز هم اینگونه هست.  ایشان انسان وارسته ای است که نعمت بزرگی برای استان بوده و هست. هر جا لازم بود حضور داشت و این حضور در همه جهات بود؛ در زمان جنگ حضور فعالی داشتند، خداوند این مردم را در زمان جنگ امتحان کرد و مردم خوزستان سرافراز از جنگ بیرون آمدند.  سیل هم امتحان بود و مردم اهواز و خوزستان با تمام وجود پیروز از این امتحان الهی بیرون آمدند. 
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: آیت‌الله جزایری با رهبری این مردم شیفته به دین و نظام و انقلاب و رهبری کار را به نحو احسن انجام دادند و انجام می دهند. ایشان به تعبیر حضرت آقا فقیه بزرگوار است؛  فقیه یعنی قدرت استنباط در تمام مسائل شرعی، که رسیدن به این مرحله کار بسیار سختی است. عنایات خاصی مقام رهبری به ایشان داشته و دارند. هزار امام جمعه در سراسر کشور داریم اما نظیر آقای جزایری شاید کم داریم و این واقعیت، واقعیت بزرگی است. 

وی در پایان با اشاره به اینکه همواره توصیه ما به ائمه جمعه این است که خطبه‌های نماز باید پربار باشد، گفت: علمای استان خوزستان، امام جمعه جدید را یاری کنند. 

احکام مقام معظم رهبری در انتصاب حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد به نمایندگی ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز و آیت الله موسوی جزایری به عنوان زعیم حوزه های علمیه خوزستان از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی قرائت و اهدا شد. 
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان