تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
شهردار اهواز:
شهردار اهواز با اشاره به اقدامات انجام شده در زمان سیل گفت: باید توجه شود که شهرداری اهواز برای مقابله با بحران‌ها از کمترین امکانات سازمانی برخوردار است.

منصور کتانباف در هفتاد و هشتمین جلسه اعضای شورا که امروز سه‌شنبه (24 اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه بین شهرداری اهواز و شرکت ایرانسل اظهار کرد: اهواز به عنوان شهر پایلوت هوشمندسازی در کشور تعیین شده است و بر این اساس مجری هوشمندسازی، شرکت ایرانسل است. 
  
وی افزود: در دوره مدیریت قبلی شورا و شهرداری، قراردادی بین شهرداری اهواز و شرکت ایرانسل منعقد شده است. بر اساس تصمیم کلان کشور، اهواز به عنوان شهر پایلوت هوشمندسازی انتخاب شده که این کمک به خوزستانی‌ها در مجموعه مرکزی کشور جای تشکر دارد. 
  
شهردار اهواز گفت: اگر می‌دانستیم اکنون این موضوع مطرح می‌شود، قرارداد و مفاد آن و اقدامات انجام شده را می‌آوردیم، اما بدانید که در این بستر اکنون شهرداری منطقه یک فعالیت‌های خود را از سیستم رادیویی خارج کرده و بر فیبر نوری استفاده می‌کند و این روند در حال گسترش به دیگر مناطق شهری شهرداری اهواز است. 
  
کتانباف بیان کرد: احتمال دارد در اجرای هر کاری کاستی وجود داشته باشد که از راهنمایی‌های اعضای شورای شهر استفاده می‌شود و اگر کم و کاستی‌هایی باشد، رفع و در صورت اینکه ضرر و زیانی باشد، جبران خواهد شد. 
  
وی گفت: زیرساخت لازم جهت هوشمندسازی اهواز فراهم می‌شود و به تدریج همه سیستم‌ها از آن استفاده می‌کنند. به طور مثال اکنون نیروی انتظامی طی نامه‌ای که به شهرداری ارسال کرده، خواستار استفاده از ظرفیت فیبر نوری شهرداری شده است و همه دستگاه‌های دیگر نیز حتما از این بستر استفاده خواهند کرد. قطعا آموزش و ارتقای رفتار شهروندی باید انجام شود. شهر اهواز برای هوشمند شدن پایلوت شده است و زیرساخت لازم باید فراهم شود که در حال اجرای آن هستیم و هنوز کار به پایان نرسیده است. 
  
شهردار اهواز با اشاره به اقدامات انجام شده در زمان سیل گفت: باید توجه شود که شهرداری اهواز برای مقابله با بحران‌ها از کمترین امکانات سازمانی برخوردار است. در مجموعه شهرداری اهواز دو لودر، پنج کمپرسی و دو تانکر وجود دارد که صد در صد استیجاری و پیمانکاری هستند. 
  
وی افزود: با این وجود شهرداری اهواز بیش از 62 کیلومتر سیل‌بند جهت مقابله با سیلاب احداث کرد. 
  
کتانباف عنوان کرد: در جریان سیل چندین استان درگیر شدند و فرماندهان نظامی و انتظامی تا کمر زیر آب بودند که همه این کارها در جهت خدمت به مردم بود. بر اساس قانون در چنین شرایطی نیروهای مسلح موظف هستند پای کار باشند و همه مردم نیز پای کار آمدند که جای تشکر دارد. 
  
شهردار اهواز گفت: زهکش دهخدا سال‌ها بود که خشک شده بود و اهالی مناطق خاک آن را مصرف کرده بودند و با ورود آب به آن، آب به این مناطق وارد شد. 
  
وی تصریح کرد: درست است که ممکن است در مقابله با سیل ضعف‌هایی وجود داشته باشد، اما به اندازه مقدورات ما کار شد. 
  
کتانباف بیان کرد: هر قرارداد سرمایه‌گذاری در اهواز در طول حیات تاریخ شهرداری اهواز به پرونده‌های قضایی و امنیتی تبدیل شده است. 
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار