اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
شوشان : حسین حیدری در جلسه امروز شورای شهر اهواز که با دستور کار استیضاح شهردار اهواز برگزار شد، به عنوان مخالف استیضاح اظهار کرد: انتظار داشتم این جلسه جهت تقدیر و تشکر از شهردار اهواز و عوامل اجرایی و کارکنان شهرداری جهت اقدامات خوب در این مدت و تلاش شبانه روزی در زمان سیل باشد که حدود یک ماه و نیم طول کشید اما گویا این اقدامات فراموش شده و به جای آن، استیضاح شهرداری در دستور کار است که این شهردار پرتلاش و پاکدست در رضایتمندی مردم و کارکنات شهرداری نمره عالی دارد.

وی افزود: نمی‌دانم از زمان استیضاح قبلی شهردار تاکنون که دو ماه گذشته، چه شده که برخی اعضای شورا که مخالف استیضاح شهردار بودند، اکنون پیش قراول آن شده‌اند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: همه می‌دانند که در یک سال و هشت ماه گذشته از شورای پنجم، شهردار اهواز کارهای بزرگی در شهر انجام داده است. در حالی که شرایط سخت اقتصادی در کلانشهرها در پرداخت حقوق مشکل ایجاد کرده است اما در شهرداری اهواز پروژه‌های خوب عمرانی به سرانجام رسید و برخی نیز در حال اجرا است.

حیدری عنوان کرد: جای سوال است که کدامیک از اعضای شورا در سیاستگذاری، ارائه برنامه و موارد دیگر به شهرداری کمک کرده است؟ اعضای شورا حتی یک برنامه پنج ساله را که دانشگاه نوشته بود، تصویب نکردند و این روند یک سال کش و قوس داشت.

عضو شورای شهر اهواز گفت: در بخش اجرائیات کدامیک از اعضای شورا پیگیری لازم را انجام دادند؟ در حالی که شهردار اهواز به تنهایی تلاش کرد و در حال حاضر بیش از 20 میلیارد تومان بابت اجرای احکام  سال‌های قبل که علیه شهرداری صادر شد در حساب شهرداری بلوکه و مسدود است که با همه این مشکلات شهردار بدون کمک ما با درایت تاکنون نگذاشت مشکلی برای پرداخت حقوق پیش بیاید . شهردار اهواز در تمام موارد تفویض اختیار داشت، اما بدون رضایت اعضای شورا قراردادی را منعقد نمی‌کرد.

عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: حدود 31 طرح و پروژه انجام شده و با استیضاح شهرداری به نوعی عملکرد شورا و شهرداری زیر سوال می‌رود. اقدامات زمان سیل، پروژه تقاطع چهارشیر، پل ولایت، مسیر غربی پل ششم اهواز تا شهرک پیام، آسفالت، بازسازی فرهنگسرای نجوم، تالار جمال‌پور، بازارچه پردیس، ‌برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی، برپایی نمایشگاه گل و گیاه، تامین 52 دستگاه اتوبوس نو و بازسازی 42 دستگاه اتوبوس و کاشت 600 هزار اصله نهال، برخی از فعالیت‌های شهردار اهواز است.

حیدری با اشاره به انتقادات اعضای شورا در خصوص عدم انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری در شهر اهواز گفت: مگر ما در کل استان خوزستان سرمایه‌گذاری داریم؟ چالش‌های بزرگی در سرمایه‌گذاری استان وجود دارد اما با این شرایط شهردار اهواز نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام داده است. در خصوص اجرای پروژه شهرک سلامت فراخوان‌هایی منتشر شد، اما شرکت‌کننده‌ای وجود نداشت. هیچ مانعی در راه سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: قطعا اگر کسی در این دنیا در مورد استیضاح کتانباف ما را بازخواست نکند، اما در دنیای آخرت بازخواست می‌شویم. اینکه اگر عضوی کاری بخواهد و شهردار برای وی انجام ندهد، نباید دلیلی برای استیضاح باشد. اگر اینگونه باشد باید پاسخگوی آخرت باشیم.

عضو شورای شهر اهواز گفت: این استیضاح مبنای قانونی ندارد و باید اجازه داده شود شهردار به کار خود ادامه دهد و همه مشکلات با تعامل حل شود.

حیدری ادامه داد: از همه اعضای شورای شهر می‌خواهم به این استیضاح رأی ندهند زیرا قاعده این است که اگر مدیری برکنار شود باید مدیر توانمندتری پای کار بیاید و نمی‌شود ما نمره ۲۰ را با نمره 5 عوض کنیم.

وی هشدار داد: اگر این استیضاح رأی بیاورد، باید پاسخگوی اتفاقات آینده در شهرداری اهواز باشیم زیرا این اتفاقات قابل پیش‌بینی هستند. در شهرداری اهواز باید حقوق 10 هزار نفر پرداخته شود که اکنون شهردار اهواز حدود ۴۰ میلیارد تومان جهت پرداخت عیدی و حقوق اردیبهشت ماه آماده پرداخت و علی‌الحساب کارکنان شهرداری در خردادماه را نیز در حساب دارد.

وی خطاب به اعضای شورا تأکید کرد: شهرداری را به چالش نکشید و دوراندیش باشید. اینکه تنها شهردار به حرف کسی و یا خواسته شخصی گوش نداده است، نباید آینده اهواز را به این خواسته گره بزنیم.

حیدری با اشاره به گزینه موسی شاعری به عنوان شهردار اهواز، گفت: آقای شاعری صلاحیت شهردار شدن را ندارد. شهردار کلانشهر باید ۹ سال سابقه مدیریت ارشد داشته باشد. چرا چنین کاری می‌شود در حالی که می‌دانیم وزارت کشور آقای شاعری را تایید نمی‌کند؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار