تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۷۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز:
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه بیش از یک هزار و 100 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اهواز فرسوده و نیازمند اصلاح است، گفت: از حدود 2300 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان اهواز، بیش از یک هزار و 100 کیلومتر از آن به شکلی فرسوده و خراب است که باید به صورت فوری بازسازی و اصلاح شود.
صادق حقیقی پور با اشاره به فرسودگی شبکه فاضلاب شهر اهواز اظهار کرد: شبکه‌های فاضلاب در بسیاری از نقاط شهر اهواز بیش از 40 سال است که مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند و این مساله باعث شده در بسیاری از نقاط شاهد فرسودگی آن‌ها باشیم.

وی افزود: شبکه‌های فاضلاب اجرا شده در سالیان دور از جنس لوله‌های آزبست سیمانی بوده و بیشتر آن‌ها دارای پوشش داخلی نبوده‌اند. این لوله‌های مورد استفاده در شبکه‌ها متناسب با فضای خورندگی فاضلاب‌ها نبوده‌اند و از این رو در طول مدت زمان استفاده فرسوده شده‌اند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تصریح کرد: این لوله‌ها به دلیل بارهای زیاد از جمله شرایط سیلابی و یا بارندگی‌های شدید، دچار نشست و ریزش‌های طولانی و عمیق شده‌اند و این شرایط باعث شده است تا شبکه فاضلاب اهواز فلج شود.

حقیقی پور با بیان اینکه بیش از یک هزار و 100 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اهواز فرسوده و نیازمند اصلاح است، تصریح کرد: از حدود 2 هزار و 300 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان اهواز، بیش از یک هزار و 100 کیلومتر از آن به شکلی فرسوده و خراب است که باید به صورت فوری بازسازی و اصلاح شود.

وی ادامه داد: در این زمینه با اجرای طرح کلکتورهای جمع‌آوری فاضلاب و انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه‌ها، می‌توان شرایط را به نحوی فراهم کرد تا مشکلات شهر اهواز در بحث فاضلاب قابل کنترل شود و باری که بر روی این شبکه است تا حدودی کاهش داد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار