تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۷۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
با سرلشکر باقری مذاکره کرده ام و قرار است این موضوع به صورت تخصصی و ویژه بررسی شود.
شوشان: نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: اسناد و مدارک بمباران های شهرستان های  شوشتر و گتوند در طول هشت سال دفاع مقدس به رئیس ستاد كل نیرو‌های مسلح تحویل داده شده و منتظر هستیم تا تکلیف کارمندان این شهرستان ها در زمینه بهره مندی از 25 درصد حقوق مناطق جنگی مشخص شود.


سهراب گیلانی در گفت وگو با شوشان بیان کرد: شهرستان شوشتر در جریان دوران دفاع مقدس بیش از 23 بار بمباران هوایی شد و شهدای زیادی تقدیم اسلام نمود. به همین منظور جزوه حدود 70 صفحه ای به همراه لوح فشرده از اسناد و مدارک بمبارن ها شامل تعداد شهدا، جانبازان و 21 یگان مستقر در این شهرستان در مدت زمان پنج ماه تدوین و به پیوست یک نامه رسمی به ستاد کل نیروهای مسلح ارایه داده شد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: شخصاً نیز حضوری با سرلشکر باقری مذاکره کرده ام و قرار است این موضوع به صورت تخصصی و ویژه بررسی شود. همچنان پیگیر هستیم تا این نشست برگزار شود و کارمندان شهرستان های شوشتر و گتوند از مزایای این طرح بهره مند شوند.

به گزارش شوشان، در بمباران های هوایی شهرستان شوشتر حدود 114 نفر شهید، 90 نفر جانباز و بیش از 3 هزار نفر مصدوم بر جای گذاشت. شهرستان های شوشتر و گتوند در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از 900 شهید تقدیم اسلام نموده اند.

براساس بند الف ماده 112 قانون برنامه پنجم توسعه كشور، با هدف جبران عقب ماندگی‌های استان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس، ستاد كل نیروهای مسلح موظف شده كه محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس را اعلام كند. ستاد كل هم آذر ماه 1396 به این قانون عمل كرد و مناطقی از 6 استان آذربایجان غربی، كردستان، ایلام، خوزستان، بوشهر و كرمانشاه را به عنوان مناطق جنگی دوران دفاع مقدس تعیین و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اعلام كرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار