شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
آیت ا... موسوی جزایری:
رییس حوزه های علمیه خوزستان گفت: نباید با ادعای ایجاد آزادی در جامعه ، فضای مجازی را رها ، و آن را به میدان تاخت و تاز دشمنان تبدیل کنیم.
آیت ا... سید محمدعلی موسوی جزایری جمعه شب در دیدار با جمعی از مسئولان و خبرنگاران رسانه‌های خوزستان به مناسبت روز خبرنگار در اهواز بیان کرد: فضای مجازی اگرچه ذهن بسیاری از مردم به ویژه جوانان را مشغول و اوقات آنها را پر می کند اما نگرانی‌های زیادی را نیز  ایجاد کرده است .

وی افزود: فضای مجازی شاید در برخی از زمینه ها فوایدی داشته باشد اما اینکه خوراک فکری مردم توسط جریان های بی حساب و کتاب تامین شود، برای جامعه ما خطر بزرگی است.

رییس حوزه های علمیه خوزستان ادامه داد: برخی اخبار در فضای مجازی منتشر می‌شود اما هیچ ضمانتی ندارد؛ بسیاری از خبرها در فضای مجازی توسط دشمن سازماندهی می شود.

وی افزود: چه تضمینی است که اخباری که در فضای مجازی منتشر می شود، برای ایجاد ناامنی در کشور از سوی رژیم صهیونیستی مدیریت نشود؟ چرا که احساس ناامنی مردم می‌تواند فضای اقتصادی کشور را نیز بر هم بزند و این همان هدفی است که دشمن سال ها است که دنبال می‌کند.

آیت ا... موسوی جزایری گفت: بسیاری از بحران های موجود در کشور نشات گرفته از فضای مجازی است که در چنین شرایطی نیاز است که دولت و مسئولان به این حوزه بیشتر توجه داشته باشد.

وی بیان کرد: جایگاه رسانه ها در گذشته مشخص بود اما اکنون فضای مجازی و انتشار اخبار کذب شرایط سختی را ایجاد کرده و مسئولان باید کشور را از این خطر نجات دهند.

به گفته آیت الله جزایری، فضای مجازی می تواند در شرایط خاص یکی از خطرناک‌ترین دشمنان ما باشد و به عنوان ستون پنجم دشمن عمل کند.

رییس حوزه های علمیه خوزستان بیان کرد: از دولت محترم خواستاریم تا در این زمینه اشراف بیشتری داشته باشد و قوه قضاییه نیز این فضا را بیشتر کنترل کند.

وی در ادامه با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مصوبه حذف سود و جریمه مضاعف بانکی گفت: از طرفی رهبر معظم انقلاب شعار رونق تولید را مطرح می‌کنند و تمامی ملت به اجرای آن مکلف می شوند اما از طرفی دیگر سدهایی مانند کوه در مقابل رونق تولید وجود دارد که بسیاری از صنایع کشور را گرفتار کرده است.

وی افزود: این قانون روح امید را در کشور  و به ویژه در حوزه اقتصادی تقویت می‌کند و امید است این مصوبه هر چه سریعتر در کشور اجرایی و اگر هم نیاز باشد مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این زمینه ورود کند چرا که اجرای این قانون به رفع مشکلات اقتصادی کشور کمک شایانی می کند.

رییس حوزه های علمیه خوزستان بیان کرد: امام جمعه اهواز نیز در زمینه فشارهایی که بانک ها به مردم وارد می‌کنند در نماز جمعه این هفته تذکراتی را مطرح کردند و امیدواریم همواره شاهد مصوبات راهگشا برای رفع مشکلات اقتصادی مردم باشیم.

وی همچنین با تبریک روز خبرنگار و همچنین فرا رسیدن عید سعید قربان و عید غدیر ابراز امیدواری کرد که مومنان از این فرصت نهایت بهره را برده و رسانه ها نیز در زمینه اطلاع رسانی تلاش کنند تا این مناسبت های گرانقدر نسبت به سال‌های گذشته با شکوه بیشتری برگزار شود.

آیت الله جزایری همچنین از اصناف استان خوزستان خواست که در این اعیاد حضور حداکثری داشته باشند و عرق خود را به ولایت بیشتر از همیشه نشان دهند.

رییس حوزه های علمیه خوزستان ادامه داد: اسلام در سطح جهان تفسیرهای مختلفی دارد که اسلام ناب محمدی (ص) به تفسیر امیرالمومنین(ع) و همسر مکرمه ایشان، اسلام تقوا و ارزش های معنوی بوده و طرفدار محرومان و مستضعفان است.

وی بیان کرد : حضور در عرصه ولایت بالاترین افتخار این جامعه اسلامی است و خرسندیم  تنها کشوری هستیم که اکثریت مردم شیعه و ولایتمدار و زیر پرچم ولایت امیرالمومنین(ع) زندگی می کنند.

آیت ا... موسوی جزایری بیان کرد: اکنون این وظیفه ما است که اسلام ناب محمدی (ع) را به تفسیر امیر المومنین امام علی(ع) به جهانیان مخابره کنیم چرا که اسلامی که معاویه و یزید از خود درآوردند بر مبنای قدرت است با اسلام ما تفاوت بسیاری دارد .
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار