تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
شوشان : ریزگردها عمدتا نیمی از جمعیت کشور به ویژه استان خوزستان را تهدید می کند و طبق مصوبه دولت وزارت جهادکشاورزی مکلف شده برنامه اجرایی تثبیت کانون های ریزگردها را ارائه کند اما سوال اینجاست آیا مطالعات به کارگروه گرد و غبار ارائه شده است؟

سیاست ثابت توزیع اعتبارات ریزگرد وجود ندارد؛ به یاد داشته باشیم هر سال 100 میلیون یورو در خصوص این موضوع اختصاص داده شده است، به استناد اسنادی که وزارتخانه به کمیسیون کشاورزی ارائه کرده، سال 95 بالغ بر 13 میلیارد تومان گرفته اند، در سال 96 بالغ 80 میلیارد و در سال 98 مبلغی بالغ بر 143 میلیارد تومان دریافت شده است، مابقی مبالغ را کجا مصرف کرده اند؟

 چرا این مبالغ سال 95 در اختیار وزارتخانه، سال 96 در اختیار سازمان جنگل، سال 97 در اختیار استانداری و سال 98 در اختیار کارگروه ملی مقابله قرار گرفته است؟ گویی مدیریت واحدی ندارد، اطلاعات نادرست می دهید؟ مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان سال 97 در جلسه ای با حضور استاندار اشاره کرد در این زمینه 14 هزار 420 هکتار را نهال کاری کرده اند، استاندار مطابق همین عدد مصاحبه می کند اما واقعیت امر، نقشه های هوایی و ماهواره ای حکایت از این دارد که این عدد کمتر از 4 هزار هکتار آن هم با سبزینگی بسیار کم بوده است.

 عدم تطابق بین داده ورودی یعنی مقدار مبلغی که پرداخت شده با خروجی حکایت از هدر دادن بیت المال و مسیر مجهول آنها دارد، تایید عجیب و غریب کارها صورت گرفته ولی متاسفانه خروجی لازم را نداشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار