اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷
الباجی تاکید کرد:
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: انتظار داریم نسبت به لایروبی رودخانه های دز و کارون اهتمامی صورت گیرد و همچنین سیل‌بندها ترمیم شوند.
جواد کاظم‌نسب‌الباجی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان که شامگاه هفتم شهریورماه در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی شهر اهواز، آب و فاضلاب آن است و متاسفانه امروز در هر نقطه از شهر اهواز با مشکلات فاضلاب مواجه هستیم. در آب روستایی نیز با مشکل مواجه ایم، به ویژه این که روستاهای شهر اهواز نیاز به اهتمام جدی دارند.

وی خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، ادامه داد: فاز اول طرح 550 هزار هکتاری که طرح مقام معظم رهبری است، به خوبی پشت سر گذاشته شد و اشتغالزایی هم به خوبی صورت گرفت و محصولات کشاورزی چندین برابر شدند. حق‌آبه فاز دوم نیز با توجه به نشست‌هایی که با وزیر نیرو داشتیم، تامین شد اما نیاز است که شما هم به کار ورود پیدا کنید تا شاهد شروع فاز دوم باشیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف عملیات اجرایی قطار شهری اهواز عنوان کرد: وضعیت نامطلوبی را در این زمینه شاهدیم و متاسفانه چند سالی است که عملیات آن متوقف شده و نمی‌دانیم در چه مرحله‌ای است و آیا کار ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر؟ این سوالی است که ما نمایندگان با آن رو به رو هستیم و تاکنون جوابی دریافت نکرده ایم.

وی بیان کرد: همچنین انتظار داریم نسبت به لایروبی رودخانه های دز و کارون اهتمامی صورت گیرد، زیرا در فصل زمستان بازهم شاهد بارندگی هستیم و ممکن است بازهم سیل‌های گذشته تکرار شود. انتظار داریم اعتبار ویژه ای برای این کار در نظر بگیرید که هم لایروبی انجام و هم سیل‌بندها ترمیم شود.

الباجی گفت: مشکل مهمی که در استان خوزستان وجود دارد، مربوط به کادر آموزشی، آموزش و پرورش است. هفت هزار نیرو کم داریم و هر وقت در این زمینه صحبت می‌کنیم، می‌گویند اعتبار وجود ندارد و دولت نمی‌تواند اعتبارات لازم را تامین کند. اکنون فصل شروع مدارس است و به جرات می‌توانم بگویم با مشکل معلم رو به رو خواهیم شد. انتظار داریم نسبت به این موضوع نیز توجه شود. همچنین دختران بیشتر روستاهای ما تنها تا مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند و نیاز است این مشکل سریعا برطرف شود.

وی عنوان کرد: جاده‌های روستایی و بین شهری خوزستان در سیل اخیر تخریب شدند و نیاز است که سریعا وارد عمل شده و ارتباط جاده ای ترمیم شود. 

نماینده مردم اهواز در پایان گفت: امیدوارم با توجه به نگاهی که همیشه به خوزستان داشته اید، این مشکلات برطرف شود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار