تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۵۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد:
شهباز حسن پور، کمبود کار و ناتوانی دولت در اشتغالزایی را چالش بزرگ کشور دانست و گفت: امروز افراد بسیاری برای پیدا کردن کار به هر دری می‌زنند و حتی ناچار می‌شوند که از خانه و کاشانه خودشان به دیگر شهرها کوچ کنند.
شهباز حسن پور با اشاره به اینکه وضعیت نامناسب اقتصادی باعث شده افراد بسیاری بیکار باشند، به خبرنگار ایلنا گفت: بسیاری از این افراد برای بار اول است که می‌خواهند وارد بازار کار بشوند اما بسیاری از این جویندگان کار شاغلان دیروز هستند که از بحران‌های اقتصادی نگران شده و نگران از دست دادن کارشان هستند.

وی فشار روانی ناشی از کمبود کار و ضعف اشتغالزایی را متوجه کارگران دانست و گفت: در شرایطی که بازار کار ثبات ندارد، کسی که مورد تهدید قرار می‌گیرد نیروی کار است.

نماینده سیرجان با اشاره به اینکه در شرایط ناپایدار، کارگران به ابزار تولید تبدیل می‌شوند، گفت: کارفرمایی که برای خریدن یک پیچ با ده‌ها فروشنده تماس می‌گیرد تا ارزانترین مورد را خریداری کند، وقتی ببیند کارگر زیاد اما کار کم است، شرایط را خودش تعیین می‌کند و کارگری را بکار می‌گیرد که دستمزد پایین‌تر بگیرد اما کار بیشتری انجام دهد.

وی از نبود امنیت شغلی برای کارگران ابراز تاسف کرد و گفت: قراردادهای کوتاه مدت و حتی سفید امضا نتیجه بحران اشتغالزایی است و کار را به جایی می‌رساند که کارگر قبل از آنکه لباس کار برتن کند، رضایت می‌دهد که همه حق و حقوقش را گرفته و این بدترین شرایط برای کارگران کشورمان و مصداق تحقیر کارگران است.

حسن پور با تاکید بر اینکه دیگر قراردادهای کاری باعث آرامش خاطر کارگر نمی‌شوند، گفت: وقتی با نیروی کار قرارداد موقت یا سفید امضا بسته می‌شود مفهومش این است که هرگاه کارفرما اراده کند می‌تواند کارگر را اخراج کند و او نیز حق هیچ اعتراضی را ندارد. در این شرایط آیا کارگر می‌تواند برای فردای خودش برنامه‌ریزی کند آنهم درست هنگامی که اطمینان ندارد فردا که به محل کار مراجعه می‌کند او را به کارگاه راه می‌دهند یا خیر.

وی بسیاری از قراردادهای کار را غیرمنطقی و غیرانسانی دانست و گفت: وقتی در قالب قرارداد کار به کارگر تحمیل می‌شود که باید بیشتر کار کند و کمتر حقوق بگیرد و حق اعتراض هم نداشته باشد، کجای این قرارداد انسانی و منطقی است؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امروز کارگران بسیاری بدون قرارداد و هیچ برنامه‌ای کار می‌کنند، گفت: البته زیاد هم تفاوتی ندارد زیرا وقتی قرارداد سفید امضا مطرح شد و کارگر کاغذ سفیدی را امضا می‌کند که همه مزایای خودش که در اصل مزایای خانواده‌اش است را واگذار می‌کند، اگر قراردادی هم نداشته باشد زیاد تفاوتی نمی‌کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی که باعث تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی شده، گفت: کارگران به خوبی از شرایط خبر دارند و می‌دانند که اگر از محل کارشان اخراج شوند باید مدتها بیکار بمانند و ماه‌ها دنبال کار بگردند.

حسن پور با اشاره به اینکه بسیاری از کارگران حتی بیمه نیستند، گفت: متاسفانه در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی کارگران را بیمه نمی‌کنند و نتیجه آن می‌شود که کارگر پس از سپری شدن دوران جوانی و هنگامی که به مزایای بازنشستگی نیاز دارد، متوجه می‌شود که هیچ سابقه بیمه‌ای ندارد تا بتواند بازنشسته شود.
منبع: ایلنا
comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
سید عزت اله موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
comment
0
0
comment با سلام
دلیل اصلی ظلم به کارگران عدم سرکشی بازرسین و کارشناسان به محیط های کارگاهی به صورت مستمر است.
بررسی وضعیت کارگران در زمینه های انعقاد قرارداد و سایر موضوعات مربوط به کارکر باعث ارزش گذاری به کارگر و استفداه از اهرم های فشار برای جلوگیری از فشار و استمثار کارگر توسط کارفرما می تواند بخش اعظمی از مشکلات موجود را حل کند.
بازرسین و کارشناسان اداره کار منتظر شکایت کارگران در دفتر کار خود هستند.
آنها لازم است با حضور مستمر و پیگیری های اصولی از تضعیع حق کارگر جلوگیری کنند.
از جمله راههای کنترل حق و حقوق دریافتی کارگران توسط بازرسین می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1- افتتاح حساب ویژه دریافت حقوق توسط کارگران در بانک مشخص است.
اگر کارگر بنا به هر دلیل از کارگاه فعلی خارج شده و در کارگاه دیگر مشغول بکار شده همان شماره حساب را برای دریافت حقوق معرفی کند.
2- کلیه واریزی های کارفرمایی به حساب کارگران با عنوان حقوق ماهانه، عیدی، پاداش، اضافه کار و هر نوع پرداختی در تراکنش درج گردد.
3- مطابقت دستمزد پرداخت شده در فیش حقوقی و حساب بانکی با دستمزد درج شده در لیست بیمه و عنوان شغلی انجام شود.
4- ایجاد سامانه یکپارچه جهت ثبت فعالیت های حقیقی و حقوقی کارگران از قبیل، ثبت قرارداد، احکام، انواع مرخصی، تشویق یا توبیخ کارگر توسط کارفرما به طوری که جهت بررسی وضعیت کارگر و رابطه کارفرمایی میسر باشد.
و ...........
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار