تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان اندیکا با اشاره به کشت برنج گفت: بیش از 31 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت برنج رفت. شاهرخ شهنی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به بحث کشت برنج در این شهرستان اظهار کرد: کشت برنج در شهرستان شوشتر توسط کشاورزان منطقه از اوایل تیرماه آغاز شد و عملیات کشت تا چند روز گذشته نیز ادامه داشت و کشاورزان در این زمینه اقدام به کشت برنج کردند. وی افزود: امسال کشاورزان در شهرستان اندیکا به نشاکاری و کشت برنج در سطح بیش از ۳۱ هکتار از اراضی کشاورزی اقدام کردند که بخش ناچیزی از کشت به صورت خشکه‌کاری و باقی آن به صورت غرق آبی کشت شد. سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان اندیکا تصریح کرد: کشت برنج عمدتاٌ در در منطقه شلا انجام می‌شود اما با توجه به شرایط شهرستان، امسال در سایر مناطق از جمله آبژدان، دوراب و چلوار نیز برنج کشت شده است. وی با بیان اینکه مهمترین ارقام کشت شده عنبربو و چمپای محلی هستند، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که امسال میانگین برداشت برنج در هر هکتار حدود 3 تا 4 تن باشد و در این زمینه شاهد عملکرد مناسب‌تری نسبت به سال گذشته باشیم.
شاهرخ شهنی با اشاره به بحث کشت برنج در این شهرستان اظهار کرد: کشت برنج در شهرستان شوشتر توسط کشاورزان منطقه از اوایل تیرماه آغاز شد و عملیات کشت تا چند روز گذشته نیز ادامه داشت و کشاورزان در این زمینه اقدام به کشت برنج کردند.

وی افزود: امسال کشاورزان در شهرستان اندیکا به نشاکاری و کشت برنج در سطح بیش از ۳۱ هکتار از اراضی کشاورزی اقدام کردند که بخش ناچیزی از کشت به صورت خشکه‌کاری و باقی آن به صورت غرق آبی کشت شد.

سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان اندیکا تصریح کرد: کشت برنج عمدتاٌ در در منطقه شلا انجام می‌شود اما با توجه به شرایط شهرستان، امسال در سایر مناطق از جمله آبژدان، دوراب و چلوار نیز برنج کشت شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین ارقام کشت شده عنبربو و چمپای محلی هستند، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که امسال میانگین برداشت برنج در هر هکتار حدود 3 تا 4 تن باشد و در این زمینه شاهد عملکرد مناسب‌تری نسبت به سال گذشته باشیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار