تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی:
رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: اگر قیام سیدالشهدا امام حسین(ع) نبود، بنیاد و چارچوبی که پیامبر اکرم(ص) به عنوان اسلام برپا کرده بودند، با تحریف مواجه می‌شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعای حسینی اظهار کرد: جمله " بنیاد اسلام، محمدی است و استمرار و تداوم آن، حسینی" معروف است؛ منظور و مفهوم این جمله این است که اگر قیام سیدالشهدا امام حسین(ع) نبود، بنیاد و چارچوبی که پیامبر اکرم(ص) به عنوان اسلام برپا کرده بودند، با تحریف مواجه می‌شد.

وی افزود: در کلام امام حسین(ع) می‌بینیم که ایشان فرموده‌اند قیام من برای مطالبه و اصلاح و اصلاح‌گری در امت پیامبر اعظم(ص) است. امام حسین(ع) در برابر خط نفوذ و استحاله‌ای که قرارگاه اموی به فرماندهی معاویه آغاز و پیگیری کرده بود، ایستادگی و مقاومت کردند و با شهادت خودشان و یارانشان، طومار قرارگاه بنی‌امیه را در هم پیچیدند.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: این اقدام امام حسین(ع) نشان‌دهنده همان صحبت ایشان است که فرموده بودند اگر دین پیامبر(ص) جز با کشتن من بقا و جاودانگی پیدا نمی‌کند، پس ای شمشیرها من را در بر بگیرید. 

شفیعی عنوان کرد: امروز که در مقام تحلیل و بررسی می‌نشینیم، می‌بینیم که شهادت اباعبدالله(ع) و به تعبیر امام (ره)، محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

وی با اشاره به تاثیر نهضت حسینی در جامعه گفت: شور اسلامی، عواطف دینی، شعائر دینی، منبرها، برگزاری جلسات مختلف و برگزاری عزاداری‌ها در ماه‌های محرم و صفر، برخی از آثار نهضت حسینی در جامعه هستند.

شفیعی بیان کرد: مشاهده می‌کنیم که هر سال در دو ماه محرم و صفر موجی به خیزش برمی‌خیزد که این موج، معارف، دانش و آموزه‌های دینی را مجددا در جامعه متجلی می‌کند. 

وی عنوان کرد: در حقیقت زمانی که یکنواختی زندگی روزمره، مسائل را عادی نشان می‌دهد، مجددا محرم و صفر دیگری فرا می‌رسد و باعث می‌شود که شعائر دینی به جوشش بیاید و فضای دینی بر جامعه حکمفرما شود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار