اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس مشکلات کارگران را بی‌شمار توصیف کرد و گفت: دستمزدهای پایین و تلاش زیاد از ویژگی‌های جامعه کارگری است.
قاسم میرزایی نکو در پاسخ به اینکه مجلس چه گام‌هایی برای کارگران برداشته و شما در جامه نمایندگی مجلس برای کارگران استان خود چه کارهایی انجام داده‌اید، گفت: مجلس شورای اسلامی نمایندگانی همچون علیرضا محجوب دارد که سالهاست برای کارگران فعالیت می‌کنند و از تمامی مشکلات و چالش‌های آنها خبر دارند.  این افراد ما را در جریان مسایل قرار می‌دهند و هرجا لازم باشد ما نیز به کمک آنها می‌آییم و برای رفع مشکلات کارگران اقدام می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هرگز نباید نسبت به قشر کارگر بی‌تفاوت بود، گفت: کارگر با کارگاه و کارفرما تعریف می‌شود بنابراین نمایندگان مجلس برای آنکه در جریان مشکلات قرار بگیرند، باید تلاش کنند ماهانه از کارخانه‌های مختلف بازدید کنند و از نزدیک با کارگران این کارخانه‌ها و نمایندگان کارگری آنها مذاکره کنند. همچنین به صورت مستمر از معادن بازدید داشته باشند و با کارگران آنها نیز جلساتی برگزار کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به ارتباط مستمر خود با اداره کار حوزه انتخابیه‌اش گفت: به صورت ماهیانه وضعیت اشتغال و بیکاری را از ادارات کار می‌گیرم و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد، پیگیر آنها می‌شوم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه بار از آقای احمد میدری (معاون روابط کار وزارت کار) برای حضور در دماوند دعوت کرده است، افزود: هدف از دعوت ایشان، نیازی بود که به شناسایی و بررسی مشکلات کارگری منطقه احساس می‌شود و ما در این جلسات و گفتگوها، راهکارهای لازم را برای حل مسایل مورد توجه قرار دادیم.

میرزایی نکو با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات مکرر با تشکل‌های کارگری گفت: کارگران مشکلات بسیاری دارند که باید با نمایندگان مجلس در میان بگذارند تا آنها پس از شنیدن دیدگاه‌های نمایندگان کارگری و شنیدن پیشنهاداتشان جلسات مشورتی با مسئولان و مدیران اجرایی داشته باشند. این تنها راه کاهش مشکلات و فاصله میان کارگران و مدیران در کشور است.

وی با اشاره به اینکه دماوند در شعاع 120 کیلومتری تهران قرار دارد و کارخانه‌های زیادی را در خود جای نداده است، گفت: اگر ما در دماوند با کارخانه‌های زیادی روبرو نسیتیم اما در منطقه فیروزکوه کارخانه‌های بسیاری داریم که باید با کارگران این واحدها ارتباط مداوم داشت.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، کارگران را قشر تاثیرگذار جامعه توصیف کرد و گفت: برخلاف برخی که گمان می‌کنند کارگران در مسایل سیاسی و سطح بالای کشور تاثیرگذار نیستند، معتقدم که باید مشکلات کارگران را شنید و برای رفع آنها اقدام کرد. مجلس شورای اسلامی و نماینده هر حوزه باید از نزدیک در جریان مسایل کارگری حوزه خود قرار داشته باشند.

خانه ملت/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار