تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
آیت‌الله کعبی خبر داد:
آیت‌الله کعبی در مراسم افتتاح کتابخانه امام رضا(ع) در مرکز علمی فرهنگی امام حسین(ع) اهواز که با همکاری آستان قدس رضوی راه‌اندازی شده است، از راه‌اندازی شاخه عربی جامعه المصطفی العالمیه در اهواز هم خبر داد.
آیت‌الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در مراسم افتتاح کتابخانه امام رضا(ع) که امروز، ۱۱ مهرماه در مرکز علمی فرهنگی امام حسین (ع) اهواز برگزار شد، با اشاره به اینکه افتتاح کتابخانه فاز سوم طرح این مرکز است، اظهار کرد: پس از افتتاح حوزه در این مرکز به عنوان فاز اول و گشایش حسینیه در فاز دوم، اکنون نوبت به بهره برداری از این کتابخانه رسیده و در فاز چهارم به منظور حمایت از اشتغالزایی فعالیت‌های مربوط به کارآفرینی انجام می شود.

وی ادامه داد: برای ایجاد بستر مساعد براساس آموزه های دینی و اخلاقی باید حرکت‌های زیربنایی مطلوبی انجام شود که یکی از آن ها تقویت کتاب و کتابخوانی است.

آیت الله کعبی گفت: در زمان آیت الله رئیسی در تولیت آستان قدس رضوی دیداری از کتابخانه آستان داشتم و همان جا بود که در زمینه انعقاد تفاهم نامه با ایشان صحبت کردم. پس از آنکه ساخت و ساز و تجهیز کتابخانه با کمک خیران انجام شد، ما دیدیم که کتابداری کاری تخصصی است و ما بر آن تسلطی نداریم، بنابراین براساس همان تفاهم نامه با آستان قدس رضوی مقرر شد که کار ساخت و ساز و تجهیز با ما باشد و بخش کتاب ها، کتابداری و اسناد و پشتیبانی و کارهای نرم افزاری بر عهده آستان رضوی باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در این کتابخانه قسمت کتب خطی و کتابخانه آنلاین آستان قدس با ظرفیت ۳۰ میلیون کتاب آنلاین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این کتابخانه از ساعت ۷ تا ۱۹ هر روز برای برادران و خواهران برقرار است و علاقمندان می‌توانند از کتب دینی، علمی و حوزوی استفاده کنند. 

وی از راه اندازی شعبه عربی جامعه المصطفی العالمیه در خوزستان خبر داد و گفت: این شعبه در مرکز علمی فرهنگی امام حسین(ع) اهواز در رشته‌های حقوق جزا و حقوق خصوصی آغاز به کار خواهد کرد که ۲۰ درصد از سهمیه آن به جوانان خوزستانی اختصاص خواهد داشت. 

آیت‌الله کعبی ضمن گرامیداشت یاد آیت الله واعظ طبسی، بیان کرد: ایشان بارگاه رضوی را احیا کرد. با ایشان درباره اینکه زوار کشورهای عربی باید سامان پیدا کنند، صحبت کردم که بعد از آن صحن جمهوری و الغدیر را با برنامه های گسترده در اختیار گذاشتند و مقام معظم رهبری هم بسیار از آن راضی بودند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار