تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
شوشان -  محمدسعید بهوندی :
 مرام چیست، معرفت کدام است ؟!
مرام یعنی؛
وقتی خطایی کردی که تاوانش زمین خوردنت شد، یه دوستی هست که خم میشه و بدون ترس از خاکی شدن، دوباره سر پا نگهت میداره و هزینه اش رو هم با شجاعت می پردازه!
معرفت یعنی؛
همان دوست، تا پایان عمرش یکبار حاضر نمیشه اون زمین خوردنت رو به روت بیاره، حتی اگه در حقش ناسپاسی کرده باشی!
پرسشِ؛
آیا ما در میدانِ مرام و معرفت اینگونه ایم؟!


خسیسی و بیماری !
خسیس ترین و بخیل ترین آدم ها آن کسانی هستند که دائماً مسیر مهر و محبت را بدون هیچ دلیل موجّه و قانع کننده ای می بندند و به بهانه های واهی و بی ارزش از جاری شدن چشمه های زلال و گوارای دوستی ممانعت بعمل می آورند. این موجودات چندش آور، به هیچ وجه تاب و تحمّلِ دیدنِ نشاط و شادمانی را در محافل دیگران ندارند و در صورتی که نتوانند در آنها خِللی ایجاد نمایند، نگران و بیمار به حیاتِ کم ارزش خویش ادامه می دهند.
انسان سالم، پاک و الهی تحت هیچ شرایطی و به هیچ بهانه ای نه تنها ممانعت کننده و محدود کننده ی شادابی دیگران نیست، بلکه حتی آنرا در خیال خویش هم نمی پروراند!.


بهانه هم کافی است... !
برای شاد بودن و شاد کردن، خندیدن و خنداندن، زیاد منتظر دلیل نباشید، بهانه هم کافی است و برای بهانه یافتن هم زیاد به دنبال بهانه های چاق و چله نگردید. همین که احساس نمودید، سالم هستید، شادی را در درونتان زنده و لبخند رضایت را بر لبانتان جاری سازید، از ابراز آن در حضور دیگران خجالت نکشید و تشکر از خداوند هستی بخش و نعیم و کریم را هرگز از یاد نبرید!
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار