تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
شوشان - دکتر ایرج مزارعی / مدرس دانشگاه :
 جهان و افکار عمومی منتسب به آن در این روزها شاهد پدیده ای بی بدیل و بی همتا با عنوان بزرگترین راهپیمایی جهان میباشد . راهپیمایی که قدمتی به درازای تاریخ دارد و ریشه در هویت شیعه و آیین های منتسب به آن دارد  .
در حالی ما شاهد بزرگ‌ترین حرکت زائرانه‌ و راهپیمایی جهان میباشیم که این اقیانوس خروشان و سیال در دید جاهلان زمان و ایادی آنها نه تنها دیده نمیشود بلکه کم رنگ و در بعضی از موارد به شکل خصمانه نیز انعکاس داده میشود . 
این راهپیمایی که با عنوان «اربعین» مشهور میباشد از  پرجمعیت‌ترین اجتماع جهان است که  توانسته هر اجتماع بشری را تحت‌الشعاع قرار داده و خود را بعنوان معجزه هزاره سوم نام دهد .
نکته قابل تعمق در این معجزه هزاره سوم در این است که گستره و دایره ان حرکت عظیم در نقطه ای از جهان در حال تحقق است که به لحاظ ژئوپلتیکی و ژئواستراتژیکی با بحرانهای متعدد  ، متنوع و متکثر همراه است ، اما به لحاظ اینکه این راهپیمایی از گفتمانی غنی  ، عمیق و پر محتوی بر خوردار است  این همایش میلیونی با اقتدار در حال اجرا و   خودنمایی میباشد  .‌
حال سوال اینجاست که چرا این  معجزه قرن و بی بدیل تاریخ  مورد توجه شبکه های جهانی قرار نگرفته است . 
چرا این رسانه ها که بالغ بر ۳۲ هزار شبکه هستند و بیش از  ۲ هزار شبکه ان فقط با یک انتن معمولی در ایران فعال است و حدود ۳۰۰ شبکه آن نیز فارسی میباشد ،  میل و رغبتی به انعکاس این همایش میلیونی ندارند و  بیشتر بدنبال نمایش تصویری منفی، سیاه و افراطی هستند تا روایتی مثبت و امیدبخش. چرا این تجمع بیست میلیونی که در یک محیط  متشنج ، نامساعد  و سرشار از ترور و وحشت  در حال تحقق است در بخش‌های خبری و تلویزیونی جهان جایی ندارد .
چرا رسانه های جهان از این معجزه قرن که دارای مولفه هایی چون بزرگ‌ترین گردهم‌آیی سالانه و طولانی‌ترین میز غذای  پیوسته جهان در پرچالش ترین نقطه جهان در حال نمایش میباشد به راحتی عبور میکنند . 
 عاشقان حسینی این مسیر را می‌روند تا راه و روش حسین زنده باشد و گوشهای کر و چشمهای کور دشمنان اسلام و تشیع بفهمد که مسیر و خط عدالت دایمی و مانا میباشد و هیچ نوعی از بایکوت رسانه‌ای و امپریالیسم رسانه ای دشمن نمی‌تواند نور و تششع این راهپیمایی را در جهان خاموش کند و در یک کلام باید گفت وجدان آگاه و حس عدالت طلبی جهان فراتر از این شبکه ها ،  پیام و هدف این راهپیمایی را از طریق فطرت و ذات خود به کل جهان مخابره خواهند کرد . 
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار