اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
پاسخگویی شهرداری اهواز به شهروندان در سامانه 137

شوشان: علیرضا عالیپور، معاون شهردار اهواز، صبح امروز در تشریح عملکرد سامانه 137 شهرداری اظهار کرد: با هماهنگی کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز مقرر شد که به صورت هفتگی در روز چهارشنبه از ساعت 10 الی 13 آن روز پاسخگوی تماس های مردمی در سامانه 137 شهرداری اهواز باشیم. 

وی افزود: این کار جهت ارتباط مستقیم با شهروندان و پیگیری درخواست های مردم است؛ مرکز 137 شهرداری متشکل از چند اپراتور است که سوالات مردم را در یک سامانه نرم افزاری ثبت کرده و درخواست ها و شکایات مردمی کدبندی می شوند. 

درخواست های ثبت شده شهروندان در سامانه 137 

معاون شهردار اهواز در رابطه با انواع درخواست ها عنوان کرد: اغلب درخواست ها به صورت معمول شامل لکه گیری آسفالت، هرس یا جمع آوری شاخ و برگ درختان، نظافت، سد معبر و بخش های ترافیکی و عمرانی است. 

وی افزود: سرعت پاسخگویی در شهرداری باید در سطح بالاتری باشد و به رکورد 24 ساعت برسد اما در حال حاضر به دلیل کمبود امکانات موفق نشده ایم اما همین سامانه 137 شهرداری نیز ارزیابی هایی دارد که بعضی مناطق معتقدند بیانگر زحمات است؛ شورای شهر نیز میتوانند با حضور در مرکز مدیریت 137 از نزدیک شاهد روند پاسخگویی و ارزیابی مشکلات شهروندان باشند. 

بازدیدهای هفتگی از مناطق اهواز 

عالیپور در رابطه با دیگر اقدامات شهرداری در راستای ارزیابی مشکلات مناطق بیان کرد: همچنین یکی دیگر از تصمیمات این بود که بر اساس آن هر هفته از دو الی سه منطقه بازدیدهایی از نحوه خدمات آن مناطق داشته باشیم. 

وی افزود: این بازدیدها منجر به گزارشی همراه با ارزیابی کمی و بر اساس شاخص های نگه داشت شهر که بالغ بر 120 آیتم است می شود؛ در ارزیابی سه ماهه نیز نظرات اعضای شورای شهر به انضمام نظرات کارشناسان شهرداری اهواز در جمع بندی نهایی جهت ارزیابی عملکرد مناطق تاثیرگذار خواهد بود. 

این بازدیدها برای اثربخشی است 

معاون شهردار اهواز گفت: شورای شهر به صورت روزمره با مردم و درخواست های آن ها مواجه و در ارتباط است اما در برنامه بازدید هفتگی روند انجام خدمات در مناطق را بررسی خواهند کرد؛ این بازدیدها نیز به همراه شهردار، معاون و کادر اجرایی مناطق انجام خواهد شد. 

وی افزود:  این بدان جهت است که ضمن انتقال تذکرات به صورت مستقیم، اعضای شورای شهر از نزدیک شاهد کیفیت مناطق باشند و در پایان نیز نمراتی به صورت نسبی به مناطق داده خواهد شد تا این بازدیدها جنبه اثربخش پیدا کند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار