اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

همه ساله هزاران نفر با استفاده از هواپیما و با تهیه بلیط هواپیما به انجام سفرهای هوایی میپردازند. در این سفرها مسافران با افرادی برخور دارند که وظیفه ارائه خدمات در این وسیله نقلیه را بهده دارند. این اشخاص مهمانداران هواپیما هستند.

 ممکن است در طول سفرتان با هواپیما که تهیه بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی صورت گرفته است سوالاتی در رابطه با این اشخاص و شغلی که در حال انجام آن هستند برایتان بوجود آمده باشد. در ادامه برخی از سوالت متداول را از یک مهماندار هواپیما پرسیده و پاسخهای آن فرد را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

 در صورت که تمایل دارید در هنگام استفاده از هواپیما با استفاده از بلیط ارزان هواپیما اطلاعات بیشتری نسبت به این افراد داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

 

در صورتیکه شخصی در هواپیما بمیرد چه اقدامی صورت میگیرد؟

هرچند بنده تا کنون با چنین وضعیتی روبرو نشدهام اما آن شخص را برروی صندلیاش نگه خواهیم داشت و یک ملحفه سفید برروی آن خواهیم کشید تا افراد دیگری که با بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی در این پرواز حضور دارند به فرد مرده خیره نشوند.

 علاوهبر این برای احترام به آن شخص نیز این کار انجام میشود. البته احتمال وقوع این موضوع بسیار پایین میباشد و تا به حال از همکاران خود هم نشنیدهام که در چنین موقعیتی قرار گرفته باشند.

آیا مهمانداران از علامتهای مخفی برای ارتباط با یکدیگر استفاده میکنند؟

چندین موقعیت خاص و منحصربفرد وجود دارد که در آنها از کلمات خاصی استفاده خواهیم کرد و علامت خاصی در آنها بکار برده نمیشود. بکار بردن آن کلمات برای ما معنای خاصی دارد که در صورت لزوم بکار برده خواهند شد و من نمیتوانم آنها را به شما بگویم اما در طول پرواز مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما در حال انجام سفر هوایی هستند این کلمات را از زبان مهمانداران شنیدهاند.

در صورتیکه مسافری با وجود روشن بودن چراغ کمربند از بستن آن ممانعت کند چه برخوردی انجام میدهید؟

بسیاری از مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط خارجی قصد انجام سفر هوایی را دارند در این زمان تصمیم میگیرند که به سرویس بهداشتی بروند و برخی از مسافران نیز به آن توجه نمیکنند و اهمیتی نخواهند داد. در صورت وقوع چنین اتفاقاتی من برای نشستن و بستن کمربند به مسافران تحکم نخواهم کرد و تنها کاری که در چنین مواقعی انجام خواهم داد تذکر به مسافر مورد بوده است و آگاه کردن وی از خطرات احتمالی کاری که دارد انجام میدهد.

در اغلب موارد مسافرانی که با اخطار روبرو میشوند در پاسخ به این تذکر خواهند گفت که من تنها قصد رفتن به سرویس بهداشتی را داشتهام.

در این مواقع بنده از بحث با مسافر خودداری کرده و وارد بحث نخواهم شد. بیشتر مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما به انجام سفر هوایی میپردازند افراد بالغی هستند و نیازی نیست که با آنها در رابطه با چنین موضوعاتی وارد بحث شویم.

من در رابطه با این موضوع با مسافران بحث نخواهم کرد و پافشاری بیمورد به خرج نخواهم داد در صورتیکه خودم کمربندم را نبستهام اما حتما به مسافر مورد نظر تذکر خواهم داد و او را از خطرات احتمال نبستن کمربند آگاه خواهم کرد.

عجیبترین اتفاقی که در طول پرواز برایتان رخ داده چه بوده است؟

من به عنوان مهماندار یک هواپیما که افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط خارجی از آن برای انجام سفرهای هوایی استفاده میکنند اتفاقات بسیاری را تجربه کردهام. یکی از آن اتفاقات تلخی که در یکی از پروازها رخ داده بود سقوط مردی از هواپیما بود که به دیوار هواپیما برخورد میکند و گردنش میشکند. در نتیجه این اتفاق آن شخص جان خود را از دست داد.

 اتفاق دیگری که از زبان یکی از همکاران شنیده بودم این بود که از بالای سر یکی از مسافران خون میچکیده و دلیل آن این بود که یکی از مسافران سر بزی را با خود وارد هواپیما کرده بود. این اتفاق در پرواز کارائیب رخ داده بود و باعث وحشت مسافران شده بود.

گاها از این اتفاقها در هواپیما زیاد دیده میشود اما برای خود من بیشتر از وقوع چنین اتفاقاتی برخورد و رفتارهای مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و یا با بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند عجیبتر و غیرباورتر میباشد.

 

نحوه تمیز شدن هواپیما به چه شکلی است و آیا صفحه غذای روبروی مسافر هر بار تمیز خواهد شد؟

این موضوع بستگی به کلاسهای مختلف پروازی دارد و در کل پاسخ به سوال شما خیر است این کار تنها در کلاسهای پروازی فرست کلاس و بیزینس کلاس انجام میشود و در دیگر کلاسها این کار به شکلی مرتب انجام نخواهد شد.

در کلاسهایی که این اتفاق به شکلی مرتب میافتد باید به این نکته توجه داشت که خدمه نظافتی هواپیما این تمیزکاری را در بین پروازها انجام نخواهند داد.

فکر میکنم که هواپیماها توسط نظافتچیها در شب تمیز خواهند شد تا برای انجام سفرهای هوایی بعدی و جابجایی مسافرانی که با بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند آماده باشند.

 با این حال برای تمیز کردن سینیها از دستمالی استفاده میشود که مطمئنا از ردیف 35 به بعد بسیار کثیف شده است و احتمالا دیگر قادر به تمیز کردن سطوح نمیباشد. با توجه به این موضوعات قطعا این بخش از هواپیما را نمیتوان به عنوان تمیزترین بخش آن در نظر گرفت و با خیالی راحت از آن استفاده کرد.

پیشنهاد بنده به مسافرانی که با استفاده از بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما قصد انجام انواع سفر هوایی را دارند این است که در هنگام استفاده از سینی روبرو مسافر در هواپیما نکات بهداشتی را رعایت کنند تا دچار مشکلی نشوند.

 

انتخاب این شغل چه تاثیری برروی زندگی شخصیتان گذاشته است؟

به نظر من زمانی که فردی این شغل را انتخاب میکند باید به شرایط آن عادت کند. برای اینکه یک فرد بتواند به مسافرانی که با بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما قصد استفاده از این نوع وسیله نقلیه را دارند خدمات ارائه کند باید قید بسیاری از تعطیلیهای بزرگ و وقت گذرانی با فامیل و دوستان را بزند و به شکلی همیشه آماده برای حضور پیدا کردن در محیط کاری خود باشد.

 با توجه به این موضوع شخصی که در این شغل در حال فعالیت است باسد بتواند راههای جدیدی را برای انجام این نوع تفریحات و وقت گذرانی در کنار خانواده و دوستان خود پیدا کند و از آنها بهره ببرد. بسیاری از مسافرانی که با استفاده از بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما به سفرهای هوایی میروند درک درستی از سختی از این کار ندارند و در تصورشان کاری بسیار راحت به نظر میرسد.

من به عنوان یک مهماندار بسیاری از تعطیلات و عیدها را مشغول به کار هستم و نمیتوانم در جنین زمانهایی در کنار خانوادهام باشم زیرا این ماهها جزو شلوغترین ماههای کاری من می‏باشد و در آنها باید به مسافرانی که با تهیه بلیط خارجی قصد استفاده از هواپیما را دارند به ارائه خدمات بپردازم.

شغل من به شکلی است که ممکن است در هرروز در سیک نقطه از کشور باشم و شرکت من را به عنوان یک مهماندار به جاهای مختلف خواهد فرستاد. در نتیجه این فرآیند مهمانداران هواپیما بسیاری از تعطیلات را از دست خواهند داد و بسیاری از اتفاقات وب زندگی نیز از دست میدهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار