تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
اسرائیلیزه شدن سیاست در عصر ترامپ
شوشان - عبدالرحمن نیک سرشت :

عراقی ها بعنوان میانجی اختلافات سیاسی میان عربستان و ایران از اخلال و کارشکنی اسرائیل و تبعیت بی چون و چرای ترامپ از نتانیاهو به ستوه آمدند.

بدون تردید، رای دیروز نمایندگان پارلمان عراق به لایحه ی خروج نیروهای نظامی خارجی از کشور و انحصار بکارگیری سلاح برای دولت عراق، بعد از سخنان افشاگرانه نخست وزیر آن کشور جناب آقای عادل عبدالمهدی در حقیقت، می توان فصل جدیدی از بومی سازی سیاست در منطقه ی خلیج فارس را شاهد بود.

دیروز در پارلمان، نخست وزیر عراق از اهداف مربوط به سفر شهید قاسم سلیمانی در راستای دعوت دولت متبوع خودشان نیل بر تنش زدایی و رفع اختلافات بین ریاض و تهران پرده برداشت و در حقیقت، وی  با بیان این واقعیت که آن شهید مظلوم برخلاف یاوه گویی های ترامپ سفیر و پیام آور صلح و تنش زدایی بود نه تدارک کننده ی یک جنگ خانمانسوز در منطقه!!!

با این توصیف با روشن شدن این حقایق، دول عرب کم کم به عدم صداقت دوستی آمریکا  نسبت به خود و قربانی شدن منافع شان بخاطر حفظ امنیت اسرائیل پی می برند.

اکنون جهان عرب باید فارغ از هرگونه اختلاف با خود و دیگر همسایگان به این واقعیت های ملموس توجه نمایند که افزایش تنش و درگیری در منطقه خواست چه کسانی و به چه منظوری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار