شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۷۷۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به رواج قلیان جیبی در میان نوجوانان و جوانان، افزایش مالیات و فرهنگ سازی را راهکاری موثر در کاهش مصرف دخانیات دانست.

شوشان خرمشهر : بشیر خالقی با هشدار نسبت به رواج قلیان جیبی در میان نوجوانان و جوانان، گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با عوام فریبی در فضای مجازی با تبلیغ قلیان جیبی سلامت مردم را به خطر می اندازند که ارزان و در دسترس بودن قلیان جیبی، استقبال نوجوانان و جوانان کشور از آن را به دنبال داشته است این در حالی است که خطرات قلیان جیبی کمتر از انواع مواد دخانی نیست.

قبح دود به ویژه قلیان در جامعه از بین رفته است/ انتقاد از اجرای ناقص قانون مبارزه با دخانیات

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه قبح دود به ویژه قلیان در جامعه از بین رفته است از اجرای ناقص قانون مبارزه بادخانیات انتقاد و تصریح کرد: متاسفانه سن مصرف مواد دخانی در کشور کاهش یافته و مصرف آنها از مرز هشدار عبور کرده است؛ به گونه ای که حتی بانوان کشور به این سمت و سو روی آورده اند در حالی که قوانین این حوزه اجرایی نمی شود.

بر اساس قانون مبارزه با دخانیات، فروش مواد دخانی به افراد زیر ۱۸ سال جرم تلقی می شود

وی با بیان اینکه بر اساس قانون مبارزه با دخانیات، فروش مواد دخانی به افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است و جرم تلقی می شود، گفت: می توان با استفاده از این قانون با عرضه کنندگان و عاملان فروش قلیان جیبی به صورت قاطع برخورد کرد و وزارت بهداشت باید توجه به این امر را در کانون توجه قرار دهد.

افزایش مالیات راهکاری موثر در کاهش مصرف دخانیات

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزایش مالیات را راهکاری موثر در کاهش مصرف دخانیات دانست و ادامه داد: باید تمهیداتی اتخاذ شود که مواد دخانی به راحتی در جامعه عرضه نشده و در دسترس افراد به ویژه نوجوانان و جوانان قرار نگیرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دهم، افزود: نیاز است نهادهای فرهنگی به ویژه صداوسیما و رسانه های جمعی فرهنگ سازی مناسبی را در این رابطه داشته باشند البته دولت نیز باید اجرای قوانین این حوزه را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزایش مالیات، فرهنگ سازی مناسب، اجرای قوانین موجود و همچنین کاهش سطح دسترسی آسان را از جمله راهکارهای کنترل مصرف دخانیات در کشور دانست

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان