شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکروصنایع جانبی گفت:۳۵۹هزار تن شکر خام(زرد) از آبان پارسال تاکنون در این شرکت تصفیه و پس از تبدیل به شکر سفید به بازارهای داخلی عرضه شده است.

عبدعلی ناصری افزود: تا پایان مرداد ماه امسال که پایان عملیات تصفیه شکر در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است در مجموع ۷۲۰هزار تن شکر خام که ۹۰هزار تن آن شکر زرد وارداتی و بقیه آن شکر تولیدی این شرکت است تبدیل به شکرسفید خواهد شد.

وی گفت: در یک بازه زمانی ۳۰۰روزه از آبان تا آخر پایان مرداد ماه، روزانه ۲هزار و ۵۰۰تن شکر خام به شکر سفید تبدیل می‌شود.

آغاز عملیات داشت نیشکر در واحدهای هفت گانه نیشکری

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان از شروع عملیات داشت محصول نیشکر در سطح ۶۹هزار و ۵۰۰هکتار از اراضی واحدهای هفت گانه نیشکری وابسته به این شرکت خبر داد.

ناصری افزود: عملیات کشت و داشت نیشکر در واحدهای هفت گانه در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته حدود پنج هزار هکتار افزایش دارد.

وی گفت: با این سطح کشت نیشکر در واحدهای هفت گانه وابسته به این شرکت ، پیش بینی می‌شود تولید محصول راهبردی شکر در این شرکت درسال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ برای نخستین بار به رقم بی سابقه ۷۰۰هزار تن برسد.

عملیات اجرایی واحدهای هفتگانه نیشکری خوزستان درسطح ۸۴هزار هکتار در جنوب و شمال اهواز از دهه ۷۰ شروع و از ابتدای دهه ۸۰ یکی پس از دیگری به بهره برداری رسیدند.

واحدهای هفتگانه نیشکری سلمان فارسی،  حکیم فارابی ، امام خمینی(ره) ، دهخدا ، امیرکبیر ، میرزاکوچک خان و دعبل خزاعی حدود ۴۰درصد شکر کشور را تامین می‌کنند.

واحدهای نیشکری هفت تپه و کارون از دیگر واحدهای مستقل تولید شکر در خوزستان هستند.
پیش بینی شده امسال (۱۴۰۰-۱۳۹۹)تولید شکر درواحدهای هفتگانه شرکت توسعه و صنایع جانبی خوزستان به رقم بی سابقه ۶۱۲هزار تن برسد.

نیاز سالانه کشور به شکر ۲.۲ میلیون تن است که از این میزان ۱.۵میلیون تن در داخل تولید می‌شود و حدود ۷۰۰هزار تن شکر خام از خارج وارد می شود که بخش مهمی از شکر خام (زرد) وارداتی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان به شکر سفید تبدیل می‌شود.

براساس برنامه چشم انداز ۱۴۰۴ ، حدود ۷۰درصد تولید شکر مورد نیاز کشور درخوزستان تامین خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار