شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
رئیس مرکز بهداشت خوزستان از شناسایی ۷۷ هزار و ۲۰۱ بیمار از بین موارد تماس و مشکوک با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی در استان خوزستان خبر داد.
دکتر سیدمحمد علوی با اشاره به ره‌آوردهای طرح بیماریابی شهید سلیمانی اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح یعنی از ۱۵ آذرماه تاکنون، ۹۸ هزار و ۷۲۰ بیمار شناسایی شده‌اند که ۱۶ هزار و ۸۵۷ نفر از این تعداد در هفته اخیر شناسایی شده‌اند.

وی افزود: به ازای هر بیمار نیز ۱۰ تا ۱۱ بیمار سرپایی شناسایی شده است. به ازای هر بیمار نیز حدود ۷.۴ تماس رهگیری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: بیش از ۵۳ هزار بیمار، معادل ۵۴ درصد بیماران نیز مراقبت شده‌اند البته در هفته اخیر میزان مراقبت مقداری کاهش یافته است که شاید به علت تعطیلات عید بوده است.

علوی بیان کرد: ۲۷ هزار و ۴۴۳ بیمار از موارد تماس و ۴۹ هزار و ۷۵۸ بیمار با تست PCR شناسایی شده‌اند. در مجموع در این طرح، ۷۷ هزار و ۲۰۱ بیمار از بین موارد تماس و مشکوک شناسایی شده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: تاکنون ۵۳ هزار و ۵۴۳ بیمار معادل ۵۴ درصد بیماران قرنطیه خانگی شده‌اند و ۲۱ هزار و ۳۲۲ نفر نیز قرنطینه معکوس شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار