شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
کارگران سرویس و نگه‌داری شبکه برق و تاسیسات آبفا و تهویه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان (منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی)، به دلیل اخراج نماینده کارگری خود، شرایط بد کاری و نبود امنیت شغلی و همچنین عدم توجه و سکوت اداره کار، دست به تجمع اعتراضی زدند.

امروز چهارشنبه یکم اردیبهشت‌ماه کارگران سرویس و نگه‌داری شبکه برق و تاسیسات آبفا و تهویه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان (منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی)، در پی اخراج نماینده کارگری خود، شرایط بد کاری و همچنین نبود امنیت شغلی، در مقابل ساختمان این اداره در شهرستان بندر امام خمینی (ره)، دست به تجمع اعتراضی زدند.

در پی این تجمع یکی از کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: کارفرمایان با تغییر وضعیت و گرفتن تعهدهای کتبی از کارگران، شرایط کاری آنها را به اردوگاه جنگی تبدیل کرده اند و با وجود تشریح شرایط برای اداره کار، این اداره نسبت به موضوع هیچ واکنشی نشان نداد.

آنها می‌گویند: به‌تازگی و به بهانه‌های مختلف یکی از نمایندگان کارگری ممنوع‌الورود شده و نامه قطع همکاری نماینده دیگر را صادر کردند. چرا نمی‌گذارند مسائل کارگری توسط مراجع ذیصلاح پیگیری شود؟ خط قرمز ما امنیت شغلی کارگران و نمایندگان‌مان هست و تا حل این مشکل و حصول نتیجه به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

یکی از کارگران در ادامه، بخش عمده مشکلات در دهه اخیر را نبود آیین‌نامه درست قوانین بین کارگر و کارفرما در اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان دانست و افزود: به‌رغم اینکه در طول این مدت به بهانه‌های مختلف نمایندگان کارگران را به مدت ۳ ماه تعلیق کردند و شرایط شغلی آن‌ها را تغییر دادند کارگران با صبوری سعی داشتند مشکلات خود را از طریق مراجع قانونی دنبال کنند.

وی گفت: با برگزاری جلسه کمیسیون کارگری برای حل مشکلات و مطالبات قانونی کارگران، مصوباتی صادر شد. همچنین با حضور معاون وزیر کار در بندر امام ‌خمینی بخشنامه‌ای در این خصوص صادر گردید اما اداره کل بنادر و دریانوردی با ممانعت در اجرای قوانین آن گام برداشته است.

وی تصریح کرد: استفاده قدرت علیه کارگران غیرقانونی است و هیئت بررسی بجای اینکه قوانین را رعایت کند سعی بر انفصال کارگران با همکاری کارفرما را دارد.

یکی دیگر از کارگران حاضر در تجمع با اشاره به امنیت شغلی و حیثیت و شرافت کاری، عنوان کرد: امنیت شغلی و حیثیت نمایندگان کارگری خط قرمز ما هست و مسئولان جلوی برخوردهای صلبی توسط کارفرما و با همکاری هیئت رسیدگی را بگیرند. تا زمانی که تمام مصوبات کمیسیون کارگری و مفاد وزارت کار اجرا نشود ما از حق و حقوق خود کوتاه نخواهیم آمد و اعتراضات خود را به سطح فرمانداری و استانداری خواهیم رساند.منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار