شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۴۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان انتقاد کرد:
رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت نهاده‌هایی را که در گذشته با ارز دولتی وارد کرده است همراه با افزایش قیمت بازار، افزایش می‌دهد و این موضوع مساله‌ای است که به دامداران ضربه می‌زند و زمینه را برای تورم بازار فراهم می‌کند.
جواد ابراهیمی با اشاره به مشکلات دامداران در بحث تامین نهاده‌های دامی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مدت‌ها در استان خوزستان نهاده دامی مورد نیاز دامداران وارد استان نمی‌شد و این موضوع مشکلات فراوانی را برای دامداران به وجود آورد.

وی افزود: نهاده‌های دامی در طول این بازه زمانی بیشتر از مرزهای شمالی وارد کشور می‌شد و این موضوع باعث می‌شد تا نهاده به دامداران خوزستانی نرسد و در همان بخش‌های کشور توزیع شود. 

رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان با اشاره به ورود یک کشتی نهاده دامی از بندر ماهشهر به خوزستان تصریح کرد: با توجه به اینکه خوزستان 6 ماه از نهاده‌های دامی محروم بود، باید سهم عمده‌ای از این کشتی به خوزستان اختصاص پیدا می‌کرد اما در این زمینه متاسفانه تصمیمات نادرستی اتخاذ شد تا نهاده به خوبی به دامداران خوزستانی نرسد.

ابراهیمی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات دامداران در بحث تامین نهاده‌ها آن است که نهاده‌ها با ارز دولتی وارد شده‌اند اما شاهد آن هستیم که قیمت این اقلام که در گذشته وارد شده‌اند، روز به روز افزایش پیدا می‌کند و دامدار باید با قیمتی چند برابر قیمت واقعی نهاده را خریداری کند.

وی عنوان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت نهاده‌هایی را که در گذشته با ارز دولتی وارد کرده است همراه با افزایش قیمت بازار، افزایش می‌دهد و این موضوع مساله‌ای است که به دامداران ضربه می‌زند و زمینه را برای تورم بازار فراهم می‌کند.

رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان تصریح کرد: این کار باعث می‌شود تا هزینه تمام‌شده برای دامداران افزایش پیدا کند و این موضوع باعث ایجاد تورم در بازار می‌شود. زمانی که هزینه‌های تمام‌شده برای دامدار افزایش پیدا کند، دامدار توان پرداخت این هزینه‌ها را نخواهد داشت و این به معنای ورشکستگی دامدار است. 

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار